Mercedes-Benz CLA : Dizel motorlar

Model Silindir sırası ve sayısı Motor hacmi
(cc)
Azami güç
(kW at rpm)[1]
Maksimum hız
(km/s)
Yakıt tüketimi
(l/100 km)[2]
CO2 emisyonu
(g/km)[2])
CLA 220 CDI 4 in-line 2143 – (125/3400–4000) – (230) – (4,5–4,2) – (117–109)

4 silindirli dizel motor

Yeni CLA özel bir şeye sahiptir - hem görünümde hem de tabiatında. Yeni doğrudan enjeksiyonlu 4 silindirli dizel motor aracın gerekli güce sahip olmasını ve verimli sürüş sağlamasını garantiler. Doğru nitelikleri sunarak yüksek tork ve düşük devirlerde anında yanıt verişi ile etkiler.

CLA 220 CDI dizel motoru aynı zamanda yakıt tüketimi konusunda alçak gönüllüdür, emisyonları düşük, sessiz çalışma karakteristikleri ve azaltılan titreşimleri ile etkileyicidir.

  • Son teknoloji: Dördüncü nesil common rail dizel enjeksiyon teknolojisi 1800 bara kadar yükseltilen enjeksiyon basıncı, optimize edilmiş yanma odaları ve hassas selenoid valfli enjektörleri ile etkilemektedir. Geliştirilmiş ateşleme basıncı ve değişken memeli türbin ile turboları tüm motor devirlerinde yüksek tork sağlamaktadır.
  • Temiz teknoloji: Düşük dönme dirençli lastikler, akıllıca kontrol edilen donanımlar ve optimize edilmiş aerodinamik gibi önlemler ile aracın verimliliği kalıcı olarak artar.
  • Çevreye karşı sorumlu: Standart ECO start-stop özelliği araç sabit durduğunda motoru durdurarak yakıt tasarrufu sağlar. Ayrıca gösterge panelindeki ECO göstergesi sürücünün sürüş stilinin ne kadar verimli olduğunu gösterir ve yakıt tüketimini düşürmesi için fikirler verir.

Köşeli parantez içindeki değerler sadece otomatik şanzımanlı araçlar içindir.

[1] Ölçülen çıkış gücü ve tork değerleri 80/1269/EEC yönetmeliğinin mevcut versiyonuna uygundur.

[2] Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonları için verilen değerler ön tanımlı ölçüm işlemleri ile elde edilmiştir (VO [EU] 715/2007 Yönetmeliği mevcut versiyon) Bu değerler belirli bir araca ait ve ürün teklifinin bir parçası değildir, sadece farklı otomobil modelleri arasında karşılaştırma yapılabilmesi için verilmiştir.

CLA

Tutkuların dünyası

Ürün özellikleri

Satış öncesi