Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri ve Sponsorluklar

Sosyal sorumluluk çalışmaları, Mercedes-Benz Türk’ün yürüttüğü faaliyetlerden biri değildir. İşini yaparken izlediği yoldur. Mercedes-Benz Türk olarak tüm faaliyetlerimizi sorumluluk bilincimizle yürütür, sosyal, ekonomik ve çevresel etkilerimizi değerlendirerek hareket ederiz.
Topluma sağladığımız katma değer, işimizin doğasında yer alır. Yarattığımız istihdam, ödediğimiz vergi, çevre dostu yönetim ve üretim süreçlerimiz, çalışan ve müşteri memnuniyeti politikamız, bayi &tedarikçi ve diğer paydaşlarımızla gelişmeye ilerlemeye yönelik işbirliklerimiz, işimizi yaparken topluma sağladığımız katkılar arasındadır.
Mercedes-Benz Türk özyapısı, özvarlığı ve toplumsal algısına uyumlu bir sosyal hedef belirleyerek topluma katkı sağlar. Sosyal sorumluluk çalışmalarımız kurum kültürümüzle uyumludur ve tüm paydaşlarımızı kapsayacak şekilde oluşturulmuştur. Bu nedenle ürettiğimiz toplumsal değer, marka değerine dönüşerek, markamızı güçlendirir. Bu şekilde kazan-kazan çalışmalar yapılır, hem toplum hem şirketimiz kazanır.
Mercedes-Benz Türk kurumsal sosyal sorumluluk bilinciyle bu konudaki ilk projelerini 80’li yıllarda hayata geçirmiştir. Bugün çeşitli alanlarda çalışmalarına devam etmektedir.
Toplumun ve ülkenin gelişmesinin temel ihtiyacı olan eğitim, şirketimizin sosyal sorumluluk çalışmaları gerçekleştirdiği alanların başında gelmektedir. eğitimin yanı sıra kültür&sanat, trafik ve spor Mercedes-Benz Türk’ün kurumsal sosyal sorumluluk alanındaki faaliyetlerinin taşıyıcı sütunlarını oluşturuyor.

Paydaşlarımız;

  •  Toplum (Tüketiciler, Basın, STK’lar, Üniversiteler)
  •  Çalışanlar
  •  Bayiler
  •  Tedarikçiler