Güvenlik - tüm düşüncelerimizin kalbinde

Mercedes-Benz'in Entegre Güvenlik Konsepti araç güvenliğini dört aşamaya ayırır:

Aşama 1: güvenli sürüş

Aşama 2: kritik durumlarda

Aşama 3: kaza halinde

Aşama 4: kaza sonrasında

Bir kaza sonrasında ilgili hasarı en aza indirmek ve kurtarma hizmetlerine destek olmak için sistem tarafından kaydedilen darbenin türüne ve ciddiyetine bağlı olarak bir dizi farklı eylem başlatılır:

  • Mümkün olan en iyi koruma: motor, otomatik olarak kapatılabilir ve yakıt kaynağı kesilebilir.
  • Dikkat çeken aydınlatma: kaza riskini azaltmak ve arabanın yerinin bulunmasını kolaylaştırmak için tehlike ve acil durum iç lambaları otomatik olarak etkinleştirilebilir.
  • Otomatik havalandırma: bir hava yastığı açılırsa elektrikli pencereler otomatik olarak alçalır.
  • Kolay açılma: kaza sonrasında yolcuların ve kurtarma ekiplerinin kapıları daha rahat açmasını sağlamak için kapıların kilitleri otomatik olarak açılır.
  • Kurtarmaya yardımcı olacak tedbirler alma: kanat ve kapı arasındaki dahili çarpışma mafsalları, bir önden çarpmadan sonra kapının açılmasını kolaylaştırabilir.
  • Yardımcı bağlantılar: Bir kaza durumunda, Mercedes-Benz acil durum çağrı sistemi kurtarma ekiplerinin kaza mahalline daha hızlı ulaşmalarına yardımcı olabilir. Veriler kendi SIM kartına sahip bir iletişim modülü tarafından sağlanan mobil bağlantı aracılığıyla aktarılır. Bu nedenle, acil durum çağrısı yapılması telefonun zarar görüp görmemesine ya da pilinin bitip bitmemesine bağlı değildir.

[1] Gereklilik: aktif bir İnternet bağlantısı.

GLE Coupé

Tutkuların dünyası

Ürün özellikleri

Satış öncesi