Dinamik Sürüşte yeni bir boyut.

Yol tutuş yeniden tanımlandı.

Hassas ayarlanmış aktarma organı konfigürasyonları, spontane güç aktarımı, artırılmış sürüş stabilitesi, geliştirilmiş direksiyon özellikleri ve pek çok destek/emniyet sistemi sürücünün iş yükünü azaltır ve daha tatmin edici bir sürüş deneyimi yaşatır.

Konfor ile gelişmiş yol temasının, mükemmel yol tutuşun ve üstün kontrolün başarıyla birleştirildiği Yeni Actros mükemmel sürüş dinamiklerine sahiptir: pek çok aktarma organı, şasi ve süspansiyon bileşeni yeniden tasarlanmış ve önemli ölçüde geliştirilmiştir. Örneğin, yeni yüksek torklu sıralı motorların optimize yanıtı ve standart otomatik şanzımanların mükemmel uyumlu vites değiştirme stratejisi, önceki modele kıyasla çok daha spontane ve konforlu bir kalkış karakteri sunar. Hipoid arka aks da optimize edilmiştir. Bu sayede, motorun ürettiği güç yola her zamankinden daha verimli ve etkin bir şekilde aktarılır. Bu aynı zamanda optimum görev oryantasyonu, düşük yakıt sarfiyatı ve dolayısıyla daha yüksek kârlılık demektir.

Sürüş konforu: tüm elemanlar mükemmel koordine edildi

Yeni direksiyon sistemi, daha geniş ve daha rijit şasi, yeni 4 körüklü havalı süspansiyon ve gelişmiş direksiyon özellikleri ile daha fazla yanal stabilite sağlayan yenilikçi arka aks kılavuzu*. Test edilip başarısı onaylanmış standart elektronik fren sistemi ve Araç Denge Kontrol Sistemi yüksek seviyede emniyet sağlar. Ayrıca, stresli koşullarda sürücünün iş yükünü azaltmak amacıyla yeni Dikkat Asistanı, daha da geliştirilmiş Aktif Fren Sistemi 3 ve durdur-başlat gibi pek çok emniyet ve destek sistemi de opsiyonel donanım olarak sunulmaktadır.

LED gündüz sürüş farları ve LED stop lambaları pasif emniyeti daha da güçlendirir. Bunun sürücü için anlamı ise maksimum sürüş konforu ve emniyetli bir sürüş deneyimidir. Başlangıç noktasından varış noktasına kadar.