Şasi, Süspansiyon ve Fren

Daha etkin fren, daha çabuk duruş.

Fren sistemi ve Turbobrake.

Gücünü yüksek fren basıncından alan etkili ve kuvvetli frenleri, fren gücü dağılımını iyileştiren ALB sistemi, tekerleklerin bloke olmasını önleyen ABS ve patinajı önleyen ASR sistemleri sayesinde, Axor'da sürüş güvenliği en üst düzeye çıkar.

• 10 bar basınçla çalışan fren sistemi sayesinde, pedala basıldığında frenleme etkisi çok seri gelişir.
• ALB fren sistemi, kamyonun taşıdığı yükün ağırlığına göre frenin gücünü ayarlayıp ideal frenlemeyi, ABS fren sistemi ise tekerleklerin frenleme anında bloke olmasını önleyerek üst düzeyde güvenliği sağlar. ASR ise her türlü zeminde patinajı önler ve savrulmadan optimum çekiş sağlar.
• Axor Çekici'nin patentli motor freni sayesinde fren balataları ve diskler çok daha uzun süre dayanır. Motor freni direksiyonun sağındaki kol ile kolayca kumanda edilir. Kol çekili dahi olsa gaza basıldığı anda motor freni devreden çıkarak boğulmayı önler. Motor frenine entegre dekompresyon valfi sayesinde motorun boğulması uzun rampa inişlerinde de engellenir. Böylece motor freni istenildiği kadar uzun süre, motora hiç bir olumsuz etkisi olmaksızın kullanılabilir. Hız sınırlama / sabitleme sistemi Temposet / Tempomat ile birlikte de kullanılarak rampaları hızlı, emniyetli ve ekonomik bir şekilde inmek mümkündür.
• Basınçlı hava sisteminde yer alan ısıtmalı hava kurutucusu, fren sisteminde nem oluşmasını ve frenlerin donmasını engeller.
• OM 457 LA (360-401 PS) motorlu araçlarda opsiyonel olarak sunulan Turbobrake, mevcut motor freni-egzoz freni sistemlerine kıyasla motor frenleme gücünü
2500 devirde %50 artırır.