Global TechMasters’da bir ilk

Mercedes-Benz Türk’ün müşterilerine satış sonrasında da en yüksek kalitede hizmet ve servis sunabilmek amacıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında, Eylül 2013’te “Mercedes-Benz Türk Teknisyen Olimpiyatları”nın 10.su düzenlenmişti. Yarışmada Kamyon ürün grubu kategorisinde birinci olan teknisyenler, Türkiye’yi uluslararası platformda temsil etmeye hak kazandılar. “Mercedes-Benz Global TechMasters Truck 2013” 12-14 Kasım tarihleri arasında Daimler AG tarafından Stuttgart’ta düzenlendi ve dünyanın dört bir yanından seçilen katılımcılar, “bakım teknisyeni”, “sistem teknisyeni tahrik aksamı”, “sistem teknisyeni yürüyüş takımları”, “arıza teşhis teknisyeni”, “yedek parça satış ve pazarlama uzmanı”, “müşteri danışmanı” kategorilerinde bireysel olarak, “takım çalışması” kategorisinde takım olarak toplam 7 ayrı kategoride yarıştılar.

Global TechMasters kapsamında daha önceki yıllarda da bireysel dereceler kazanan Mercedes-Benz Türk ekibi, Teknisyen Olimpiyatları'nın 10.sunu düzenlediği bu yıl, toplam 6 bireysel kategori arasından 5 kategoride “Dünya Birinciliği”, 1 kategoride “Dünya İkinciliği” ile, “Takım Çalışması” kategorisinde de takım olarak “Dünya Birinciliği” ile toplamda 7 ödül alarak bir rekora imza attı.
Mercedes-Benz Türk Satış Sonrası Hizmetler Kamyon Takımı böylece tüm ülkelerden toplam 6.000 teknisyen arasından sıyrılarak yakalanması çok güç bir başarıya ulaştı.