Orijinal Yedek Parça Avantajları

Orijinal Yedek Parça Avantajları

Tekrar oynat

Odun fırınından bile sıcak...

Odun fırınından bile sıcak...

Pizza, odun fırınında 350°C'de pişirilir. Frenlerimiz ise en sevdiğiniz İtalyan restoranına güvenle gidebilmeniz için çok daha yüksek sıcaklıklara dayanabilecek şekilde tasarlanmıştır. Örneğin dağlık bir arazide yokuş aşağı giderken 700°C sıcaklığa dayanabilir.

Bebeğimiz artık büyüdü.

Bebeğimiz artık büyüdü.

Mercedes-Benz modellerinin sundukları konfor ve güvenliğinin her yıl daha da artmasının bir nedeni de daha büyük fren diskleri... Son 32 yılda çapları yaklaşık 32 milimetre arttı. Bu hem frenleme kuvvetini arttırıyor hem de aracınızda kendinizi her zaman güvende hissetmenizi sağlıyor.

9 kazak ağırlığında tasarruf.

9 kazak ağırlığında tasarruf.

Geleneksel fren diskleri yerine hafif fren diskleri ile aracınızın ağırlığı yaklaşık altı kilogram azalır. Bu neredeyse iki koyundan bir senede üretilen yün miktarına eşittir. Bu kadar yün ile 34 metreden uzun bir atkı ya da dokuz adet kazak örebilirsiniz.

İleri teknoloji.

İleri teknoloji.

Seramik fren diskleri zorlu koşullara dayanabilmeleri için, uzay araçlarındaki ısı koruyucu kaplamada kullanılan özel bir seramik silisyum karbür karışımından üretilir. Pek çok kişinin motor gücü yüksek Mercedes-Benz AMG modellerini kullanmayı uçmaya benzetmesine şaşmamalı...

Bir gülümseme için üç yıl çaba...

Bir gülümseme için üç yıl çaba...

Geliştiricilerimiz memnun bir gülümseme için seri üretime göndermeden önce her bir fren, test merkezinde 26.000 saat test edilir. Dünyanın en ünlü gülümsemelerinden olan Mona Lisa'nın da aynı sürede resmedildiğini düşünürseniz bu gerçektende kayda değer bir süredir.

30 malzemeli özel karışım.

30 malzemeli özel karışım.

Lezzetli bir kek için ihtiyacınız: yumurta, yağ, şeker, süt, un ve biraz kabartma tozu... Orijinal Mercedes-Benz fren balatalarının yapımında ise bundan daha fazlası; yaklaşık 30 farklı malzeme gerekir. Maalesef size neler oldğunu söyleyemeyiz, sonuçta bu bizim gizli tarifimiz.

Fren gücü: 3,4 ton

Fren gücü: 3,4 ton

Frene tamamen basılması durumunda ön fren balatası, fren diskine yaklaşık 33.240 Nm değerinde bir kuvvet uygular. Bu kuvvet yaklaşık 3400 kg'a yani yetişkin bir gergedanın ağırlığına eşdeğerdir.