Yetkili Satıcı ve Servislerimizde Alınan Aksiyonlar

Covid-19 sürecinde alınan aksiyonlar

Yetkili Satıcı ve Servislerimizde Alınan Aksiyonlar

1.    Her sabah bayi personeli için ateş ölçümü yapılır.
2.   Bayi personelleri hijyen için maske ve eldiven kullanır ve eldivenler sıklıkla değiştirilir.
3.   Tüm müşteri temas noktalarına dezenfektanlar yerleştirilmiştir.
4.   Müşteri ve personel temas noktaları, kapı kolları, asansör tuşları, masa üstleri, MB Collection sergileme üniteleri, ekranlar, lavabo alanları gibi temas edilen tüm alanlar gün içinde artan sıklıkla dezenfektanlar ile temizlenmektedir.
5.   Hem Vale hizmeti, hem aracını servise bırakan veya servisten teslim alan tüm müşterinin ellerini dezenfekte etmeleri rica edilir ve anahtarlar da müşterilerimizden alınırken ve teslim edilirken dezenfekte edilir.
6.   Vale hizmeti süreçlerinde; aracı teslim alan vale, öncesinde ve sonrasında ellerini dezenfekte eder. Müşteri ile iletişimi esnasında maske takar ve müşteri ile arasındaki mesafeyi korur. Otomobilin direksiyonu dezenfektan ile silinir ve direksiyon ile sürücü koltuğunun üstü derhal kaplanır.
7.   Müşterilerimize hizmet esnasında, sosyal mesafeye dikkat edilir ve arada en az bir metre mesafe bırakarak hizmet sağlanır.
8.   Her çalışan, müşteri karşılama öncesi ve sonrasında ellerini dezenfekte eder.
9.   İkram alanı çalışanı, hizmet öncesi ellerini tekrar tekrar dezenfekte eder.
10.  Misafir ağırlama süreçlerinde; hijyen kuralları geçerlidir. İkramlar tek kullanımlık Mercedes-Benz logolu karton bardaklar/tabaklar ile servis edilmekte ve bu dönem de açık yiyecek ikramı sunulmamaktadır.
11.  Süreçler, dezenfekte edilen dijital ekranlar üzerinden yürütülür. Evrakların müşterilerimize ulaştırılması dijital yollarla sağlanır.
12.  Kapılar açılıp kapatılırken, tek kullanımlık kağıt peçeteler kullanılmakta & her kullanımdan sonra kağıt peçeteler imha edilmektedir.
13.  Araç bakım/onarım işlemlerine başlanmadan önce direksiyon ve koltukların üstü örtülür.
14. Teslimattan önce araç detaylı şekilde dezenfekte edilir.