B-Serisi.

Hem anne-baba hem sevgili olabilenlere.

İçeriğin oluşturulmasından sonra üründe değişiklikler meydana gelmiş olabilir.

Araç tasarımı


Araç tasarımı.

Yeni nesil B-Serisi, donanım çizgileri, tasarım paketleriyle olduğu gibi, göz alıcı malzemeleri ve renkleriyle de daha sportif ve her zamankinden daha fazla kişiye özel.

Araç tasarımı


Araç tasarımı.

Yeni nesil B-Serisi, donanım çizgileri, tasarım paketleriyle olduğu gibi, göz alıcı malzemeleri ve renkleriyle de daha sportif ve her zamankinden daha fazla kişiye özel.

Resimde, kutup gümüşü tasarımıyla B-Serisi Sports Tourer ön çaprazdan şehir ortamında görülmektedir.
Resimde, kutup gümüşü tasarımıyla B-Serisi Sports Tourer ön çaprazdan şehir ortamında görülmektedir.

Kendinden emin, sportif görünüm.

B-Serisi'nin karakteristik dış mekanı, işlevsel tasarımı yerleşik sportiflikle birleştirerek iki dünyanın en iyilerini bir araya getiriyor.

Kama şeklindeki motor kaputunda başlayıp tavan direklerinin üzerinden çarpıcı sportif arka kısma uzanan sportif çizgileri, geniş iz açıklığı ve çıkıntı formlu çamurluklar. B-Serisi'nin ne kadar özel olduğunu anlamak için kısacık bir bakış yeterlidir.

Resimde, dinamik olarak tasarlanmış ön kısmı ve opsiyonel yüksek performanslı LED farları ile B-Serisi Sports Tourer gösterilmektedir.

Güzel ve marifetli. Ne de olsa en iyi ellerden çıkmış.

Dinamik olarak tasarlanmış ön tampon eteği, ince hatlı farlar ve dikkat çektiği kadar dikkatini veren sıra dışı bir ışık gösterisi.

Sürücü, opsiyonel donanım olarak temin edilebilen yüksek performanslı LED farlar ile bağlantılı olarak kapıların kilitleri açılırken mavi bir ışık tarafından karşılanır.

Resimde, B-Serisi Sports Tourer arka kısım ve ön yolcu tarafı arka çaprazdan görülmektedir.

Yüksek yük konforu sunan güçlü tasarım.

Sportif boyut oranları, geniş bir bagaj açıklığına ve alçak bir yükleme kenarına sahip olmanızı sağlar. Konturları belirgin kaplama ve krom süsleme çıtası, arka tampondaki dinamiklik vurgusunu ön plana çıkarıyor.

Resimde, daha kısa krom süsleme çıtası ve 2 çıkışlı egzos tertibatıyla öne çıkan sportif AMG Tasarım Konsepti gösterilmektedir. Araç tamponuna entegre edilmiş paslanmaz çelik egzos çıkışı süslemeleri tasarıma güçlü bir son dokunuşta bulunuyor.

Kontrast dikişleriyle kızılcık kırmızısı deriden yapılmış konforlu zarif koltuklar, B-Serisi Sports Tourer'ın iç mekan tasarımına modaya uygun bir hava katmaktadır.

Abartısız, ancak iddialı bir duruş.

Sportif zarafet B-Serisi'nin işlevsel iç mekanını karakterize etmektedir. Kontrast dikişleriyle kızılcık kırmızısı deri kaplı, konforlu ve zarif koltuklar, en yeni trendlerle uyum sağlamaktadır.

Tasarım konseptine ve seçili paketie bağlı olarak kaliteli malzemeler ve çekici renklerdeki süsleme ve döşemelerden seçim yapabilirsiniz. Elektrikli koltuk ayarı kumandasının gümüş krom kaplanması gibi detaylar aracın çarpıcı tasarımına vurgu yapmaktadır. Gerçek stil ayrıntılarda gizlidir.

Resimde AMG Exclusive paketine sahip B-Serisinin kokpiti gösterilmektedir.

Bakışlar yetersiz kaldığında.

Burada seçkinlik, modernlik ve bireysellik değerlidir. Bu kendini geniş ana ünite ekranında olduğu kadar zarif grafikleriyle kombine göstergede de göstermektedir.

Diğer bir dikkat çekici özellik ise 3 kollu direksiyon simidi tasarımıdır. Burada alttan düzleştirilmiş, kırmızı kontrast süsleme dikişlerine sahip çok fonksiyonlu spor deri direksiyon simidi versiyonu görülmektedir. Harika bir şekilde düzenlenmiş şık iç mekan tasarımı on iki farklı renkteki opsiyonel ambiyans aydınlatması ile tamamlanır.

Resimde AMG Line donanım çizgisine sahip B-Serisi Sports Tourer'ın dış mekanının önden görünümü gösterilmektedir.

Karakteri siz belirlersiniz.

B-Serisi'ne kendine özel karakterini siz kazandırın; klasik ya da sportif. Farklı donanım çizgileri ve paketleri sayesinde bu çok kolay. Fotoğrafta gösterilen: Güçlü AMG Tasarım Konsepti.

Çekici donanım çizgisi Style, bireyselliğe vurgu yapar ve kendinden emin bir izlenim bırakır. Urban donanım çizgisi sportif dışavurumcu karakteri vurgularken, AMG Tasarım Konsepti donanım çizgisi dinamik sportif bir görünüm sağlar. Seçim sizin.

Değişkenlik


Değişkenlik.

Hazır mısınız? B-Serisi aracınız çoktan bekliyor. Sınıfında benzeri olmayan alan genişliği.

Değişkenlik


Değişkenlik.

Hazır mısınız? B-Serisi aracınız çoktan bekliyor. Sınıfında benzeri olmayan alan genişliği.

Cihazınız bu fonksiyonu desteklemiyor.

Cihazınız bu fonksiyonu desteklemiyor.

Manzara modunu etkinleştirmek için cihazı çevirmeyi deneyin. Veya daha yüksek çözünürlüklü bir cihaz kullanın.

Her şey düzenli.

B-Serisinin sürücü alanında yolda ihtiyacınız olan veya olabilecek her şeyi kolay ulaşabileceğiniz bir yere koyabilirsiniz.
Kapat

İki bardak için güvenli tutucu: Orta konsoldaki bardak tutucusu.

Hayal edilenden daha pratik.
Şarj kablosu, mendiller, atıştırmalıklar... Gününü esnek tasarlayan, her duruma hazırlıklı olmalı. İyi ki, B-Serisinde her şey kendine uygun bir yer bulabiliyor.
Çok sayıda eşya koyma gözüne ilave olarak sürücü alanında bulunan eşya gözü paketi düzeni sağlamaya yarayan faydalı araçlar sunar. Tavan kumanda ünitesinde bulunan gözlük bölmesi, ön koltukların arkasındaki bagaj fileleri, ön yolcu ayak bölgesinde bir bagaj filesi, sürücü ve ön yolcu koltuğu sırt dayanaklarındaki katlanır masalar ve ön koltukların altındaki eşya koyma kutularından oluşmaktadır.

Ön koltukların altındaki pratik eşya koyma kutuları, ilave yük alanı sunarlar.

Yaşamınız kadar esnek.

Afacan çocuklar veya Tourenski kayaklar? B-Serisinin arka kısmı ikisine göre de düzenlenmiştir. Ve başka bir kaç şeye.
Kapat
Arkada iyi eğlenceler.

Neye niyetlenirseniz; B-Serisinin değişken arka kısmında her sürüş biraz daha keyifli, eğlenceli ve güvenlidir.

Eşya gözü paketinin içerdiği, sürücü ve ön yolcu koltuğu sırt dayanaklarındaki katlanabilir masalar yemek, boyama ve oyunlar için çok uygundur. Yolluklar ve malzemeler alttaki bagaj filesinde bekliyor.

İstenirse, arka kısımdaki dış koltuklara iki çocuk koltuğu entegre edilir ve bunlar, güvenli tutma için gerekli olan sökülebilir koltuk başlığı yan desteği ile tamamlanır.

Uzun eşyalar opsiyonel EASY-VARIO-PLUS sisteminin katlanabilir kol dayanağının içinden, arka kısımdaki yolcuları rahatsız etmeden rahatça yüklenebilir.

Tekrar oynat
Tekrar oynat

Rüya gibi bir yükleme.

488 litreden 1.547 litreye tek el hareketiyle: Taşıma işleri varsa, B-Serisi her sorunu çözer.
Kapat
Tekrar oynat
Tekrar oynat
Yükleme? Çok güzel olur!

Bugün aile gezisi, yarın yapı marketi, ertesi gün tatil: Opsiyonel EASY-VARIO-PLUS sistemi ve yükleme alanı paketi ile B-Serinizin bagajını ihtiyaca göre genişletin.

Böylece, örneğin arka koltuk sırt dayanağı arkalıkları 90° kargo pozisyonuna getirilebilir ya da arka koltuklar komple, yani 1/3 ila 2/3 oranında bölünmüş olarak öne kaydırılabilir.

Ayarlanabilir yükleme tabanı alt pozisyondayken yüksek eşyalar için yer hazırlar. Daha yukarı yerleştirildiğinde yükleme kenarı ile birlikte neredeyse düz bir zemin oluşturur ve arka koltuk sırt dayanaklarının katlanmasıyla daha da genişler. Özellikle uzun eşyaları koyabilmek için ön yolcu koltuğu öne katlanır.

Aktif olmak için iyi bir sebep.

Binin ve yeni diyarları keşfedin. Uygun aksesuar ile B-Seriniz her macera için hazırdır.
Kapat
Sınırsız olanaklar.

Özel planlarınız mı var? Mercedes-Benz orijinal aksesuarı ile B-Serinizden çok yönlülükte maksimum verimi elde edersiniz. Uygun tavan taşıyıcısı ile, örneğin spor gereçlerinizi ya da ilave bagajınızı sorunsuz bir şekilde sırtlanır. Bisikletler ve e-bisikletler arka bisiklet taşıyıcısına yüklenir.

Güzel ve pratik fikirler iç düzenlemeyi kişiselleştirmeye davet ediyor: bir iki tanesini anmak gerekirse, çocuk koltuğu, elbise askısı ya da soğutucu dolap ile siz ve B-Seriniz hayatın her alanında ideal bir takım olacaksınız. Küçük ve büyük bagaj parçaları için düşünülmüş çözümler yükleme alanına düzen ve sadelik getirir. Zekice tasarlanmış ekstra özellikler ile B-Serinize görsel bir rötuş yapabilirsiniz.

Çok yönlü kullanılabilir: Burada kayak taşıyıcı ile gösterilen Mercedes-Benz portbagaj 400.

Tekrar oynat

Konfor


Konfor; B-Serisi ve sevdikleriniz ile yolda.

Konfor


Konfor; B-Serisi ve sevdikleriniz ile yolda.

 • İç mekan konforu - düşündüğünüzden daha rahat.

  B-Serisi araçlar gerçekten çok yönlüdür.

  B-Serisi araçlar gerçekten çok yönlüdür.

  Aktif yaşam tarzı tam anlamıyla esnek bir araç gerektirir. Bu araç sınıfında benzeri olmayan bir yük bölmesine sahip B-Serisi tüm zorluklara tamamen açıktır. 488 litreye kadar kargo hacmi ile büyük miktarları taşımaya yetecek alana sahiptir ve isteğe bağlı EASY-VARIO-PLUS kabin değişkenlik sistemi ile alan daha da genişletilebilir. Ancak B-Serisi, iç konfor söz konusu olduğunda daha da fazlasını sunar.

  Donanımın kullanılabilirliği, seçili motora ve yapılandırmaya bağlıdır. Her model için donanım bilgilerinde detayları bulabilirsiniz.

 • İletişim ve eğlence sistemleri

  Sadece bir parmak ucu ötenizde.

  Her şey yolunda mı? Araç verilerini rahatça kontrol edin.

  B-Seriniz nerede duruyor? Akıllı telefonunuz size yolu gösterir.

  B-Serinizin kapılarını uzaktan kilitleyin veya açın.

  Seyahat için hazır mı? Lastik basıncını akıllı telefon ile kontrol edin.

  Sadece bir parmak ucu ötenizde.

  Dünyanın her yerinden aracınızla iletişim kurabildiğinizi düşünün. Remote Online hizmetleri ile akıllı telefon üzerinden araç ayarlarını ve daha pek çok şeyi yapma imkanınız var. İstediğiniz hizmetleri etkinleştirmek için Mercedes me portalını ziyaret edin.

Sürüş özellikleri


Sürüş özellikleri – Aktif ilerleme.

Gündelik hayatı ve şehri arkanızda bırakın. Yalnız dağlara ya da tüm ailenizle birlikte denize doğru yola çıkın. Mercedes-Benz kullanmanın verdiği iyi his, her yerde size eşlik eder.

Sürüş özellikleri


Sürüş özellikleri – Aktif ilerleme.

Gündelik hayatı ve şehri arkanızda bırakın. Yalnız dağlara ya da tüm ailenizle birlikte denize doğru yola çıkın. Mercedes-Benz kullanmanın verdiği iyi his, her yerde size eşlik eder.

Tüm yolların hakimiyeti sizde.

Tüm yolların hakimiyeti sizde.

Rahat bir aile gezisi ya da sportif keyifli bir sürüş; pırıl pırıl B-Serisi her zaman yola çıkmaya hazır. Dört tekerlekten çekiş sistemi 4MATIC virajlı yollarda, yağmurda veya karda en iyi dinamiklik, çekiş gücü ve verim oranını sunar.

Elektronik stabilite programı ESP®, dinamik sürüş manevralarında ve ani kaçış manevralarında B-Serinizin kaymasını engeller.


B-Serisi akıllı teknolojileri hakkında daha fazla bilgi edinin.

B-Serisi, sürüşünüzü özellikle daha güvenli, konforlu ve eğlenceli yapan çok sayıda teknoloji içerir. Burada B-Serisinin Mercedes-Benz Intelligent Drive (akıllı sürüş) teknolojileri hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz:


B-Serisi akıllı teknolojileri hakkında daha fazla bilgi edinin.

B-Serisi, sürüşünüzü özellikle daha güvenli, konforlu ve eğlenceli yapan çok sayıda teknoloji içerir. Burada B-Serisinin Mercedes-Benz Intelligent Drive (akıllı sürüş) teknolojileri hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz:

Intelligent Drive (akıllı sürüş) teknolojileri


Mercedes-Benz Intelligent Drive (akıllı sürüş); Ayrıntılardaki teknolojiler.

Performansı destekleyen konfor ve örnek niteliğinde güvenlik.

Intelligent Drive (akıllı sürüş) teknolojileri


Mercedes-Benz Intelligent Drive (akıllı sürüş); Ayrıntılardaki teknolojiler.

Performansı destekleyen konfor ve örnek niteliğinde güvenlik.

Şerit Takip Yardımcısı (opsiyonel)

Dikkatsizlik ve yorgunluk, siz hiç fark etmeden şeritten çıkmanıza neden olabilir. Sistem şeritten kasıtsız olarak çıktığınızda fark eder ve sürücüyü direksiyon simidi titreşimleri ile uyarır.

PRE-SAFE® yolcu koruma sistemi (opsiyonel)

PRE-SAFE® sistemi, bir kazanın tipik tehlikelerini belirlediğinde sürüş durumuna ve aracın donanımına bağlı olarak önleyici güvenlik sistemlerini aktif duruma geçirir. Bu önlemler araçta bulunanların yaralanma tehlikesini azaltmaya yardımcı olur.

 

PRE-SAFE® sistemi, bu araç sınıfında benzeri bulunmayan aktif ve pasif güvenlik özellikleri sayesinde oluşması hemen hemen kesin olan bir kazayı fark edebilir. Tipik kritik sürüş durumlarını algılayabilen ve PRE-SAFE® sistemine gerekli bilgileri sağlayan ESP® veya BAS gibi mevcut sistemlerin sensörlerinden sistematik olarak yararlanmak suretiyle standart donanımdaki güvenlik sistemlerini tamamlar. 

 

Örnekler arasında, istenmeyen vücut hareketlerini önlemek için erken bir safhada elektrikli kemer gerdiricilerle sürücünün ve öndeki yolcunun koltuklarına tespit edilmesi ve araçta bulunanların dışardan araca girebilecek nesnelere karşı korunması amacıyla yan camların ve sürgülü tavanın neredeyse tamamen kapatılması vardır. 

Aktif fren yardımcısı

Kör Nokta Yardımcısı (opsiyonel)

Sistem, trafikteki en büyük tehlikelerden birini tespit etmeyi mümkün hale getirir. Kör noktada bir araç saptanırsa dış aynada kırmızı bir üçgen belirir. Sürücü görsel uyarıyı görmez ve dönüş sinyali verirse, sistem ek bir işitsel uyarı verir.

Kör Nokta Yardımcısı sistemi 30 ila 250 km/s arasındaki hızlarda aktiftir. 30 km/s altında sarı bir üçgen sistemin aktif olmadığını gösterir. Kör Nokta Yardımcısı, gösterge panelindeki "Yardım sistemleri" menüsü ile etkinleştirilebilir ve devre dışı bırakılabilir.

DISTRONIC, aktif takip yardımcısı (isteğe bağlı)

Fren yardımcısı sistemi BAS

Sürücüyü acil frenleme durumunda destekler ve böylece hayat kurtaran metreleri kısaltabilir.

Trafik Levhası Yardımcısı (opsiyonel)

COMAND müzik, eğlence sistemi ve navigasyon ön hazırlığı'nın bir parçası olan Trafik Levhası Yardımcısı, gösterilen hız sınırlarını tanımlamak ve izin verilen maksimum hızı orta ekranda göstermek için entegre bir kamera kullanır. Ayrıca, sistem tanımlanan hız sınırlarını navigasyon sisteminde depolanan verilerle karşılaştırır.

Dört tekerlekten çekiş sistemi 4MATIC

DYNAMIC SELECT sürüş karakter seçim fonksiyonu

Size sportiften özellikle verimliye kadar dört farklı sürüş programı sunar.

Ekranda dinamik yol gösterici çizgiler ile geri görüş kamerası (opsiyonel)

Araç geri vitese takıldığında geri görüş kamerası otomatik olarak devreye girer. Doğrusal ve yanal park manevraları sırasında bu kamera sürücüye yardımcı olur. Statik ve dinamik kılavuz çizgiler, direksiyon açısını ve mesafeyi sürücüye gösterir. Geri görüş kamerası bagaj kapağının tutamağına yerleştirilmiştir ve aracın hemen arkasındaki bölgeyi gözetim altında tutar.

Dijital görüntü transferi ve ilave elektronik yakınlaştırma (zoom) fonksiyonları ile donatılmış yeni bir görünüme sahip bu kamera, tüm sürüş koşullarında olabilecek en iyi görüntüyü sağlar. Manevra sırasında sürücü, dinamik kılavuz çizgilerin aracın takip etmesi gereken yolu belirttiği “geri geri parka giriş” modunu seçebilir.

Araç bir römork bağlantı kaplini ile donatılmışsa bir başka mod daha mevcuttur. “Geri geri parka giriş” modunda çeki okuna merkezi şekilde yaklaşma sırasında sürücü desteklenir. Araç römorka iyice yaklaştığında, yakınlaştırma (zoom) modu römork bağlantı kaplininin söz konusu direksiyon açısında takip ettiği yolu gösteren dinamik kılavuz çizgileri yardımıyla sürücünün tam çeki okunun hizasına gelmesini sağlar.

PARKTRONIC sistemli park yardımcısı

PARKTRONIC sistemli park yardımcısı, güvenli ve konforlu araç kullanımına önemli bir katkı yapar. Sürücülerin yola paralel bir park yeri bulmasına ve daha sonra direksiyona aktif müdahale suretiyle aracın parka girmesine yardımcı olur. Otomobilin önünde veya arkasında sürücünün göremediği engeller olduğunda entegre PARKTRONIC sistemli park yardımcısı sürücüyü uyarır. Araç 36 km/h’nin altında bir hızla yol alırken uygun park yerlerini belirlemek için PARKTRONIC sistemli park yardımcısı ön tampondaki iki ultrason sensöründen yararlanır.

Otomatik park yeri arama aktif durumdayken kombi göstergede bir "P" sembolü görünür. PARKTRONIC sistemli park yardımcısı bir park yeri bulduğunda "P" harfinin hemen yanında bir ok görünür. Varsayılan ayar olarak PARKTRONIC sistemli park yardımcısı yolun sağ tarafında park yeri arar. Sürücü tarafındaki dönüş sinyali aktif durumdaysa yolun sol tarafında da park yeri aranır.

Sürücü belirtilen park yerinin ilerisinde durmak, aracı geri vitese geçirmek ve kombi göstergede görünen mesajı onaylamak suretiyle park manevrası işlemlerini başlatır. Ondan sonra PARKTRONIC sistemli park yardımcısı azami 10km/h hızda direksiyon işlemlerini üstlenir. Sürücü sadece gaz ve fren pedallarına kumanda eder. Park manevrası en fazla 5 harekette tamamlanır. Son park hareketi, ekranda “Park yardımı tamam” mesajı ile belirtilir. Sesli bir sinyal bu mesaja eşlik eder.Aracın önünde ve arkasında tespit ettiği engellere karşı uyarıda bulunmak için PARKTRONIC sistemli park yardımcısı görsel ve sesli sinyaller çıkarır. Araç yaklaşık 16 km/h’ye kadar bir hızla yol alırken PARKTRONIC sistemli park yardımcısı aktiftir.

COMAND müzik, eğlence sistemi ve navigasyon ön hazırlığı

Adaptif Uzun Far Yardımcısı (isteğe bağlı)

Kırsal kara yollarında ve otoyollarda: Gece sürüşü zordur çünkü mümkün olan en iyi görüş hayatidir, ancak bu diğer yol kullanıcılarının gözlerini kamaştırmadan yapılmalıdır. Bu sistem sayesinde bunun için endişelenmenize gerek kalmaz.

Aracın hızı 55 km/s hızı aştığı anda, öndeki yol boşsa uzun farlar otomatik olarak açılır. Sistem, gelen trafiği algılarsa otomatik olarak kısa farlara döner.

Yüksek performanslı LED farlar (isteğe bağlı)

Güvenlik konseptinin aktif bir bileşeni olarak akıllı far sistemi tüm hava koşullarında ve çok değişik trafik durumlarında olabilecek en iyi görüşü sağlar. Karşıdan gelen araçlarla karşılaşıldığında, virajlarda, siste veya yolun boş olduğu kesimlerde sistem, ışık karakteristiklerini uyarlayarak kendisini duruma göre ayarlar.

Karanlığı aydınlatır: “Kırsal karayolu ışığı” modunda kısa farların ışığı, yolun kenarı alışılagelmiş farlarla olduğundan önemli ölçüde daha iyi aydınlatılacak şekilde dağıtılır.

Dinamik olarak artar: Otoyol modu otomatik olarak iki kademede aktif duruma geçer: 90 km/h’den itibaren sistem bi-xenon lambaların ışık gücünü arttırır. 110 km/h’den itibaren şeridin iç tarafındaki farın ayarı, yaklaşık 120 metre mesafeye kadar şeridin tüm genişliği aydınlatılacak şekilde değiştirilir.

Güvenliği arttırır: Genişletilmiş sis lambası fonksiyonu ile sistem, siste görüşü iyileştirir. Sol taraftaki bi-xenon far dışa doğru döner ve aynı zamanda ışık konisi alçaltılır. Aracın hızı 70 km/h’den az iken arka sis lambası yakıldığında bu lamba fonksiyonu otomatik olarak aktif duruma geçirilir.

Her virajı takip eder: Aktif far fonksiyonu sürücünün direksiyon açısını takip eder: Araç bir viraja girdiğinde direksiyon açısı, aracın düşey eksen etrafında dönme hızı ve aracın hızı ile ilgili sensör değerleri bi-xenon farların saniyenin kesri kadar bir zamanda yana dönmesini sağlar. Sürücü dönüş sinyali verdiğinde veya direksiyonu çevirdiğinde, viraj lambaları “viraj ışığı” fonksiyonu ile otomatik olarak devreye girer.

Aracın görüşüne yardımcı olur: LED, çubuk formlu gündüz farları yolu kullanan başka kişilerin aracı fark etmesini kolaylaştırır ve entegre far temizleme tertibatı farların üzerinde pislik birikmesini en aza indirir. Ön pozisyon lambalarında, arka lambalarda, sinyal lambalarında ve plaka lambalarında da LED kullanılmıştır.

Bir düğmeye basmaya gerek kalmaksızın daha iyi görüş: Uyarlanabilir uzun far asistanı olabilecek en iyi kısa far aydınlatma mesafesini sağlar. Bu, yayaların, bisikletlilerin veya engellerin alışılagelmiş kısa farlara kıyasla daha erken fark edilmelerini sağlar. Yolun o anki sürüş senaryosuna ve ilerdeki trafik durumuna göre olabilecek en iyi şekilde aydınlatılması amacıyla, far aydınlatma mesafesi ayarının ve uzun farın kontrolü için bir kamera kullanılır. Sistem karşıdan gelen veya önde giden araçlar belirlediğinde far aydınlatma mesafesini sürekli olarak mesafeye göre ayarlayarak ışık konisinin bu araçlara ulaşmadan sonlanmasını sağlar. Yolu kullanan başka araç tespit edilmediğinde otomatik olarak uzun far devreye girer. Sisteme özgü bir özellik bir ışık tipinden diğerine geçiş sırasında ışık şiddetinde ani bir değişiklik olmamasıdır.

Online Test Sürüş


B-Serisi ile test sürüşü.

Online Test Sürüş


B-Serisi ile test sürüşü.

B-Serisi'nin benzersiz özelliklerini birebir yaşamak mı istiyorsunuz? Size en yakın Mercedes-Benz bayimizden test sürüşü için bir randevu alın.

Resimler ve videolar


B-Serisi'nin resim ve videolar.

Resimler ve videolar


B-Serisi'nin resim ve videolar.

Tekrar oynat