E-Serisi Coupé.

Aklın Başyapıtı. Tutkularınızın size yanıtı.

İçeriğin oluşturulmasından sonra üründe değişiklikler meydana gelmiş olabilir.

Araç tasarımı


Araç tasarımı.

E-Serisi Coupé, yeni Mercedes-Benz tasarım felsefesinin klasik bir örneğidir. Modern tarzı ve zarif sportifliği temsil etmektedir. Mükemmel orantılar ve atletik tasarım ögeleri sayesinde E-Serisi Coupé mütevazi zarafeti ile bakışlarınızı hapseder.

Araç tasarımı


Araç tasarımı.

E-Serisi Coupé, yeni Mercedes-Benz tasarım felsefesinin klasik bir örneğidir. Modern tarzı ve zarif sportifliği temsil etmektedir. Mükemmel orantılar ve atletik tasarım ögeleri sayesinde E-Serisi Coupé mütevazi zarafeti ile bakışlarınızı hapseder.

Modern ve nefes kesen Coupé estetiği.

E-Serisi Coupé, mükemmel orantıları, öne çıkan sportif özelliklerle birleştiriyor.

Sürüş özellikleri


Sürüş özellikleri.

E-Serisi Coupé, her metrede mükemmel sürüş keyfi sağlar.

Daima üstün; yeni E-Serisi Coupé sizin istediğiniz modda sürüş yapar. DYNAMIC SELECT sürüş karakter seçim fonksiyonu sayesinde konforlu, sportif, çok sportif, verimli veya tamamen kişisel sürüş tutumlarından birini parmak uçlarınızla seçebilirsiniz.

 

Sürüş özellikleri


Sürüş özellikleri.

E-Serisi Coupé, her metrede mükemmel sürüş keyfi sağlar.

Daima üstün; yeni E-Serisi Coupé sizin istediğiniz modda sürüş yapar. DYNAMIC SELECT sürüş karakter seçim fonksiyonu sayesinde konforlu, sportif, çok sportif, verimli veya tamamen kişisel sürüş tutumlarından birini parmak uçlarınızla seçebilirsiniz.

 

Daha fazla sürüş keyfi, daha fazla sürüş hissi.

Kusursuz sürüş özellikleri: AIR BODY CONTROL (havalı süspansiyon sistemi)

Daha fazla sürüş keyfi, daha fazla sürüş hissi.

Çok odalı havalı süspansiyon sistemli AIR BODY CONTROL (havalı süspansiyon sistemi) yürüyen aksam, sürekli ayarlanabilir bir sönümlemeyle birlikte çok yüksek seviyede hareket konforu ve sürüş dinamiği sağlar ve isteğe göre konforlu veya sportif olarak ayarlanabilir. Dokuz vitesli 9G-TRONIC otomatik şanzıman, daha hızlı vites değişimleri ve daha yumuşak vites geçişleri ile büyülemektedir.

Mercedes-Benz Intelligent Drive (akıllı sürüş)


Mercedes-Benz Intelligent Drive (akıllı sürüş).

Performansı destekleyen konfor ve örnek niteliğinde güvenlik.

Mercedes-Benz Intelligent Drive (akıllı sürüş)


Mercedes-Benz Intelligent Drive (akıllı sürüş).

Performansı destekleyen konfor ve örnek niteliğinde güvenlik.

İster trafiğin yoğun olduğu saatte ister uzun gece sürüşlerinde ister bilmediğiniz yollarda olsun, E-Serisi Coupé'niz tam da stresli durumlarda üzerinizdeki yükü belirgin şekilde hafifletir. Bunun arkasında Mercedes-Benz ile her sürüşü güvenli ve benzersiz kılan bir konsept vardır: Mercedes-Benz Intelligent Drive (akıllı sürüş). Çünkü direksiyonun ardında geçirdiğiniz zaman sizin zamanınızdır. Rahatlama zamanı. Enerjinizi doldurma zamanı. Böylece gideceğiniz yere öncelikle güvenli, ama her zaman rahat bir şekilde gidersiniz.

E-Serisi Coupé'nin akıllı teknolojileri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Otomatik Uzun Far Yardımcısı

Otomatik Uzun Far Yardımcısı, trafikteki diğer katılımcıların gözlerini kamaştırmadan sürekli olarak açık uzun farlar ile sürüş yapılmasına olanak sağlar.

Sistem, ön camın arkasına yerleştirilmiş stereo kamera üzerinden, örneğin karşıdan gelen bir araç veya önde bulunan araç gibi ışıkları yanan diğer trafik katılımcılarını algılar ve farları otomatik olarak trafiğin bu yeni durumuna adapte eder.
Bu fonksiyon, 30 km/saat'lik bir hızdan itibaren yol aydınlatması olmayan yollarda etkin durumdadır.

Aktif Fren Yardımcısı

Aktif Fren Yardımcısı, arkadan çarpmalardan ve karşıdan karşıya geçen yayaların karıştığı kazalardan kaçınmanıza ve olumsuz kaza sonuçlarını azaltmaya yardım eder.

Sistem kapsamında, görsel ve işitsel takip mesafesi ve çarpışma uyarısı, şartlara uygun fren desteği ve bağımsız bir fren fonksiyonu yer almaktadır.

MULTIBEAM LED Far Teknolojisi

MULTIBEAM LED Far teknolojisi seyir ışığını, örneğin virajlarda, otoyolda veya kötü hava şartlarında çok hızlı ve hassas bir şekilde güncel trafik koşullarına uyarlar.

Bu yenilikçi Far Teknolojisi, diğer trafik katılımcılarının gözünü almadan sürekli uzun farları kullanmanızı sağlar. Ayrı ayrı kumanda edilebilen LED'ler başka araçların bulunduğu alanı aydınlatmazken etrafı hemen hemen aynı anda gündüz gibi aydınlatır.

Ön camda sanal gösterge paneli

Ön camda sanal gösterge paneli ile gözlerinizi yoldan ayırmanıza gerek kalmadan en önemli sürüş bilgileri, sürücünün görüş alanına yansıtılan sanal bir görüntü sayesinde gözünüzün önüne getirilir.

Donanıma bağlı olarak, örneğin navigasyon hatırlatmaları, hız, hız sınırları veya TEMPOMAT'ın ya da DISTRONIC, aktif takip yardımcısının ayarları gösterilir.

Konsantrasyon kaybı yardımcısı ATTENTION ASSIST

Çalışırken biraz şekerleme yapmak verimlidir, ancak direksiyon başında en ufak bir dalgınlık hali bile ölümcül olabilir ve kazaların en sık rastlanan sebeplerinden biridir. Yeni E-Serisi Coupé, tam da bunun sizin başınıza gelmesini önlemek amacıyla DKonsantrasyon kaybı yardımcısı ATTENTION ASSIST fonksiyonuyla donatılmıştır.

Bu sistem özellikle uzun seyahatlerde ve geceleri yapılan seyahatlerde sürüş güvenliğini arttırabilir. Konsantrasyon kaybı yardımcısı ATTENTION ASSIST, sürücünün direksiyon davranışlarına dayalı olarak tipik yorgunluk ve ciddi dikkatsizlik işaretlerini algılar ve yaklaşan uyuklama durumu konusunda görsel ve sesli uyarı uyarılar verir.

Sistem 60 ile 200 km/s hız aralığında aktif hale gelir. Sürüş tarzınızı sürekli olarak kontrol etmek için sensörler kullanır ve bireysel bir sürüş profili oluşturur. Sürüş sırasında tarzınızda değişiklikler olduğu takdirde sizi bir mola vermeniz için uyaracaktır. 

PRE-SAFE® PLUS (isteğe bağlı)

Araç dururken bir arkadan çarpışma tehlikesi olduğu takdirde, bu sistem önleyici yolcu koruma tedbirlerini alabilme yeteneğine sahiptir. Buna artan bir sıklıkla yanıp sönen uyarı lambalarıyla arkadan gelen trafiği uyarmak, aracın frenlerini ve geri çekilebilen kemer gergisini kilitlemek dahildir. 

Yalnızca Sürüş Yardım Paketi ile birlikte mevcuttur. 

Hız Sabitleyici ve Sınırlayıcı

Uzun bir yolculuğun yorucu olması gerekmez. Yeni E-Serisi Coupé içindeki akıllı teknoloji üzerinizden stresi alarak sizi rahatlatır. Hız sabitleyici ve sınırlayıcı istenen hızı korurken rahatlayabilirsiniz.

Değişken hız sınırlayıcıya sahip hız sabitleyici ve sınırlayıcı özellikle uzun yolculuklarda rahat ve yakıt tasarruflu bir sürüş sunar. İstenen seyahat hızının korunmasının yanı sıra sistem, örneğin hız sınırlarına güvenli biçimde uymak için kişisel bir azami hızın da ayarlanmasını sağlar.

Kör Nokta Yardımcısı (isteğe bağlı)

Sistem, trafikteki en büyük tehlikelerden birini tespit etmeyi mümkün kılar: Kör noktalarınızda bulunan araçlar. Kör Nokta Yardımcısı, otoyollarda ve şehir içi sürüşünde yan taraf çarpışmalarına karşı uyarıda bulunabilir.

Kör Nokta Yardımcısı, sürücüye çok şeritli taşıt yollarını güvenli biçimde geçmekte yardımcı olabilir – şehirlerde, ana yollarda ve otoyollarda. Şehir içi seyahatte aynı zamanda bisikletlileri de tespit edecektir. Sistem sürücünün üzerindeki gerilimi azaltır çünkü sürücüyü kör noktalarda tespit edilen araçlar hakkında uyarabilir.

Sistem, uyarı bölgesi içinde bir araç tespit ettiği takdirde ilk uyarı seviyesinde ilgili dikiz aynası içinde kırmızı üçgen reflektörleri yakar. İkinci uyarı seviyesinde kırmızı üçgen reflektörler yanıp sönmeye başlar ve sürücünün, çarpışma bölgesinde bir aracın tespit edildiği yerdeki göstergeyi etkinleştirmesi halinde ikinci bir uyarı sinyali verilir.

Kör Nokta Yardımcısı multimedya sistemi üzerinden etkinleştirilebilir. Sistemin uyarıları, dış dikiz aynalarında bulunan kırmızı üçgen reflektörlere ek olarak aynı zamanda çok fonksiyonlu ekranda da görüntülenir. 

Trafik Levhaları Yardımcısı (isteğe bağlı)

Sistem hız sınırlarını, "girilmez" ve "sollama yapılmaz" işaretlerini ve bunların iptalini algılayabilir ve bunları gösterge panelinde gösterebilir. Uygun işaretler verilmişse, sürücü tek yönlü bir sokağa belirtilen seyahat yönünün karşı yönünde girdiğinde görsel ve işitsel bir uyarı verir.

Bu, sürücüyü trafik kurallarına uymak konusunda etkin biçimde destekler ve böylece yol emniyetini arttırır. Bu özellikle değişen trafik işaretlerine sahip uzun ve monoton yol kesitleri üzerinde, yol çalışması kesitlerinden geçerken veya tanınmayan yollarda yardımcıdır. Trafik Levhaları Yardımcısı algılanan tüm trafik levhalarını gerçek zamanlı biçimde görüntüler. 

Bunun için ön camın arkasında bulunan bir kamera tarafından kaydedilmiş görüntüler, sistemde kayıtlı işaretlerle anında karşılaştırılarak kontrol edilir. Bunlar aynı zamanda navigasyon sistemi içindeki verilerle de karşılaştırılır.

Yalnızca COMAND müzik, eğlence sistemi ve navigasyon ön hazırlığının bir parçası olarak mevcuttur. 

Konforlu süspansiyon

Her türlü yol yüzeyinde rahat bir sürüşü güvenceye alır. Seçici pasif bir sönümleme sistemine sahip olan bu süspansiyon sistemi her türlü yol yüzeyinde bütünsel bir sürüş konforu sağlar. Araç 15 milimetre kadar alçaltılarak özellikle virajlarda hakimiyeti iyileştirir ve araca daha sportif bir görünüm kazandırır.

AIR BODY CONTROL havalı süspansiyon sistemi (isteğe bağlı)

AIR BODY CONTROL havalı süspansiyon sistemi, lüks sınıfta benzersiz. Kesintisiz değişken amortisör kontrolüyle birleştirilmiş çok hazneli havalı süspansiyon sistemi sürüş konforu ve dinamiğini son derece yüksek bir seviyede güvenceye alır. Her tekerlekteki amortisör güncel sürüş durumuna uyarlanır ve istendiğinde daha rahat veya sportif özellikler göstermesi için ayarlanabilir. 

Temel süspansiyon ayarı konfora odaklıdır. Örneğin, viraj alırken veya fren yaparken daha sert olan bir yay oranı, yalpalama hareketlerini etkili biçimde azaltır.
Gerekirse, örneğin daha zorlu yollarda, sürücü sürüş yüksekliğini manuel olarak arttırabilir. Hız artarsa, seviye seçimi otomatik olarak silinir ve normal sürüş seviyesine dönülür. 

DYNAMIC BODY CONTROL (isteğe bağlı)

DYNAMIC SELECT sürüş karakter seçim fonksiyonu düğmesi, sürücünün aracın sönümleme özelliklerini değiştirebilmesini sağlar. Konforlu sönümleme karakteristiklerine sahip konfor modu ile sportif ve sıkı bir amortisör ayarı için iki spor mod arasında seçim yapılabilir.

Aktif Park Yardımcısı (isteğe bağlı)

Yalnızca otomobilden çıkmanız ve akıllı telefonla dar bir park yerinin içine doğru onu yönlendirmeniz yeterlidir, bunu araç dışından park etme yardımcısı ile yapabilirsiniz. Bu bir uygulamayla çalıştırılır. Araç, aynı kolaylıkla dar bir park yerinden veya garajdan çıkarılabilir.

Eksiksiz hareket özgürlüğünün keyfine varın. Araç dışından park etme yardımcısı ile aracı park etmeden önce içinden çıkarsınız. Dar park yerleri sizin veya yeni E-Serisi Coupé'niz için sorun teşkil etmeyecektir. Eşyaları yüklemek veya boşaltmak için ihtiyacınız olan alanı, diğer araçlarla herhangi bir temas olmadan kazanın.

İsteğe bağlı araç dışından park etme yardımcısı ile park etmek kolaydır ve sizin elinizdedir. Müşteriye uygulama mağazasında ücretsiz olarak Android veya iOS uygulaması sunulur.

Lütfen Araç dışından park etme yardımcısının Mercedes me portalı içinde etkinleştirilmesi gerektiğini unutmayın. 

Geri görüş kamerası (isteğe bağlı)

Geriye doğru park etmek ve manevra yapmak arka görüş kamerası kullanılarak önemli ölçüde kolaylaşmış ve daha güvenli hale gelmiştir. Geri vitese geçirildiğinde otomatik olarak etkinleştirilir ve medya ekranında aracın arkasındaki alanı (dinamik kılavuz çizgileriyle birlikte) gösterir.

Daha önceleri, aracın arkasında ne olduğunu yalnızca tahmin edebiliyordunuz. Yeni E-Serisi Coupé bunu sizin için bagaj kapağının tutacağına entegre edilmiş bir geri görüş kamerası sayesinde görünür kılabilir. 

Dinamik kılavuz çizgileri size alınması gereken açıyı, aracın genişliğini ve çeşitli nesnelere olan mesafesini gösterir. Bu da manevra yapmayı fark edilir ölçüde kolaylaştırır. Dahası, römork konusunda size yardım edecek özel ekranlar da vardır. 

Yüksek Performanslı LED farlar

Yüksek Performanslı LED farlar, belirgin olan görsel çekiciliklerine ek olarak geniş ışık dağılımı, gün ışığına benzer renk sıcaklığı ve düşük enerji tüketimiyle gece sürüşü güvenliğini destekler.

Net çizgilerin ikna edici çekiciliği, çift ışık ve detayların yüksek kaliteli tasarımı gündüz vakti de eşsiz bir görünüm yaratır. Son teknoloji ürünü tasarımda merceklere ve yeni LED projeksiyon teknolojisine sahip kısa farlar ve LED reflektör teknolojisine sahip uzun farlar sayesinde yol yüzeyi normal halojen farlardan daha iyi biçimde aydınlatılır.


E-Serisi Coupé'nin teknolojileri hakkında daha fazla bilgi edinin:


E-Serisi Coupé'nin teknolojileri hakkında daha fazla bilgi edinin:

Akıllı teknolojiler


Mercedes-Benz Intelligent Drive (akıllı sürüş); Ayrıntılardaki teknolojiler.

Performansı destekleyen konfor ve örnek niteliğinde güvenlik.

Akıllı teknolojiler


Mercedes-Benz Intelligent Drive (akıllı sürüş); Ayrıntılardaki teknolojiler.

Performansı destekleyen konfor ve örnek niteliğinde güvenlik.

Aktif Fren Yardımcısı

PRE-SAFE® sistemi

Kritik sürüş durumlarını algılar ve tehdit oluşturan kaza tehlikelerini önler.

Konsantrasyon kaybı yardımcısı ATTENTION ASSIST

Şerit takip paketi

Ön camda sanal gösterge paneli

MAGIC VISION CONTROL cam silecekleri

AIR BODY CONTROL (havalı süspansiyon sistemi)

DYNAMIC BODY CONTROL (dinamik süspansiyon sistemi)

Araç dışından park etme yardımcısı Paketi

360° kamera sistemine sahip park paketi

COMAND müzik, eğlence sistemi ve navigasyon ön hazırlığı

Otomatik Uzun Far Yardımcısı Plus

MULTIBEAM LED Far teknolojisi

Yüksek performanslı LED farlar

Etkileyici bir görünüm ve gece daha fazla güvenlik için.

Burmester® High-End 3D-Surround ses sistemi

Bağlantılar


E-Serisi Coupé'de bağlantılar: Mükemmel bağlantı.

Mobil iletişim ve dijital eğlencenin akıllı çözümlerini keşfedin.

Bağlantılar


E-Serisi Coupé'de bağlantılar: Mükemmel bağlantı.

Mobil iletişim ve dijital eğlencenin akıllı çözümlerini keşfedin.

Geniş dijital gösterge paneli ile her şeyden haberdar olun.

Geniş dijital gösterge paneli, kombine gösterge ile medya ekranından oluşur ve size sonsuz dijital dünyanın kapılarını açar.

Geniş dijital gösterge panelinde tüm bilgiler yüksek çözünürlükte ve renkli olarak gösterilir. Sürücü "Klasik", "Sportif" ve "Modern" gösterge stillerinden herhangi birini seçebilir. Dijital gösterge, araç fonksiyonlarını daha iyi hissetmenizi sağlar.

Kablosuz cep telefonu şarj fonksiyonu

Kablosuz cep telefonu şarj fonksiyonu, orta konsolda bulunan entegre anlık eşya koyma gözü üzerinden çalışır. Aynı zamanda Near Field Communication fonksiyonu, mobil telefonunuzu multimedya sistemine bağlar.

COMAND müzik, eğlence sistemi ve navigasyon ön hazırlığı.

COMAND müzik, eğlence sistemi ve navigasyon ön hazırlığı; bilgi ve eğlence, navigasyon ve iletişim ile ilgili neredeyse tüm isteklerinizi yerine getirir.

Akıllı telefon entegrasyon paketi; yolculuk sırasında çevrim içi.

Yolculuk sırasında da herkes kapsamlı bir şekilde bağlı kalır. Bunu, araç ve telefon arasında oluşan yenilikçi arabirimler mümkün kılar.

Apple CarPlay™ ve Android Auto aracılığıyla ilgili işletim sistemine sahip uyumlu akıllı telefonlar araca entegre edilebilir ve örneğin sesli kumanda ile kumanda edilebilir. Navigasyon da dahil en önemli uygulamalar ve belirli bazı uygulamalar desteklenir.

Resimler ve videolar


Mercedes-Benz E-Serisi Coupé'nin resim ve videoları.

Resimler ve videolar


Mercedes-Benz E-Serisi Coupé'nin resim ve videoları.