SUV kıyafetine bürünmüş bir yüksek performans sporcusu.

Daha güçlü: Mercedes-AMG GLC 63 4MATIC+ ve Mercedes-AMG GLC 63 S 4MATIC+.

SUV kıyafetine bürünmüş bir yüksek performans sporcusu.

Daha güçlü: Mercedes-AMG GLC 63 4MATIC+ ve Mercedes-AMG GLC 63 S 4MATIC+.

 • Felsefe

  V8 uzmanlığıyla Performance SUV.

  V8 uzmanlığıyla Performance SUV.

  Yeni Mercedes-AMG GLC 63 4MATIC+ Coupé ve daha da atak olan S modeli ile ilk kez orta boy bir SUV, yüksek performanslı sekiz silindirli biturbo motor seçeneği ile piyasaya çıkıyor. Bu sayede Mercedes-AMG, Performance SUV segmentinde yeni bir kilometre taşı oluşturmaktadır.

  Hem çok sportif ve dinamik, hem de tam istikrarlı bir yol tutuşuna sahip olacak bir SUV tasarlamak basit değildir. Mercedes-AMG bu fevkalade özel aracın geliştirilmesinde çok alın teri dökmüş ve yıllar boyu SUV‘lar üzerinde edinmiş olduğu uzmanlığını ortaya koymuştur. Sonuç olarak son derece yüksek bir hassasiyete ve çevikliğe ve isterseniz hızlı bir tur için sizi yarış pistine davet edebilecek kapasiteye sahip olan bir SUV ortaya çıktı.

 • Dış mekan

  Dikkat çekici: Panamericana ızgara ile kendini çok iyi ifade eden ön kısım.

  Geniş arka apronlu kaslı arka kısım.

  Uzun siluet ve büyük hafif metal alaşımlı jantlar.

  Tam sportif görünüm: Geniş ön apron.

  Yeni yan marşpiye kaplamaları, Coupé'yi görsel olarak yere daha yakın göstermektedir.

  Güçlü. Güçlü.

  Güçlü. Güçlü.

  Dış tasarımda kendini iyi ifade eden ön kısım dikkat çekicidir: Yeni GLC 63 4MATIC+, Panamericana ızgara ile gelen ilk Mercedes-AMG performans aracıdır. Bu tasarım detayı tavizsiz dinamizminin altını çizmektedir. Jet kanadı tasarımındaki ön apron ile büyük ön ayırıcı, yeni modellerin gücünü etkileyici bir biçimde ifade eder. Önde ve arkada daha geniş tekerlek yuvası kaplamaları güçlü görünümü daha da pekiştirir.

  Yeni yan marşpiye kaplamaları, Mercedes-AMG GLC 63 S 4MATIC+ Coupé'yi görsel olarak alçaltmakta ve genel çizgiyi uzatmaktadır. S versiyonunda bulunan iridyum gümüşü işlemeler, belirgin ayırt edici özellikler katmaktadır. Kaslı arka kısmı, geniş arka apron ve siyah damarlı difüzör domine etmektedir. S versiyonunun difüzör panelinde bulunan süsleme mat iridyum gümüşü rengindedir. İki adet krom kaplı kare çift egzoz çıkışı, egzoz tertibatını sonlandırmaktadır.

  Özel Edition 1 modeli.

  Özel Edition 1 modeli.

  Donanım detaylarının seçkin bir kombinasyonuna sahip özel Edition 1 modeli, GLC filosunun başını çekmektedir. Parlak siyah gece paketi yarış sporundan ilham alan Edition 1'in görünümünü daha da güçlendirmektedir. Aracın yanlarında bulunan spor şeritler, aracın rengine ve modeline göre sarı veya grafit grisi olarak gelmektedir. 21 inç, çapraz kollu tasarıma sahip mat siyah dövme jantlarda vurgu olarak sarı veya parlak jant flanşları bulunmaktadır. Aerodinamik paketinde motor sporlarından ilham alınmıştır.

 • İç mekan

  Siyah Nappa deri/DINAMICA mikrofiber AMG Performance direksiyon simidi.

  ARTICO suni deri/DINAMICA mikrofiber spor koltuklar.

  Hoş bir atmosfer yaratan ambiyans aydınlatmasına sahip kokpit.

  Kırmızı detaylı AMG kombine gösterge.

  Dinamik bir hoş geldiniz: AMG biniş yeri çıtaları.

  Yarış. Hissiyatı.

  Yarış. Hissiyatı.

  Yeni Mercedes-AMG GLC 63 4MATIC+ Coupé'nin iç mekanı da öncü mahiyetindeki sürüş dinamiklerinin altını çizmektedir. Sürücü ve ön yolcuyu saran ve DINAMICA mikrofiber ile kombine edilmiş ARTICO suni deri spor koltuklar standarttır. Gösterge tablosu da kontrast süsleme dikişli ARTICO siyah suni deridir. Alüminyum süslemeler yüksek kalite hissiyatının altını çizmektedir.

  S modeli daha da kapsamlı bir donanım paketi sunmaktadır; örneğin siyah Nappa deri/DINAMICA mikrofiber AMG Performance direksiyon simidi, deri donanım paketi ile birlikte gelen ön koltuk başlıklarında AMG arması ve kırmızı aplikasyonlu AMG kombine gösterge.

  Özel Edition 1 modeli.

  Özel Edition 1 modeli.

  Seçkin dış tasarımdaki yarış hissiyatı, Edition 1'in iç mekanında da kendini göstermeye devam eder. Spor koltuklar siyah Nappa deri ile döşenmiş olup spesifik baklava deseninin kontrast süsleme dikişlerinde sarı renk tercih edilmiştir. Sarı kontrast süsleme dikişlerine sahip siyah Nappa deri, kapı orta bölümlerine, kol dayanaklarına ve orta konsola değer katmaktadır. Ayrıca kombine göstergede, paspaslarda ve saat 12 işaretine sahip DINAMICA mikrofiberli AMG Performance direksiyon simidinde de sarı vurgular bulunmaktadır. Bunlara ayrıca boyuna taşlanmış açık renkli mat karbon/alüminyum AMG süslemeler de eklenmektedir. Sarı süsleme dikişlerine sahip baklava desenli AMG Performance koltuk, yalnızca Edition 1'de bulunmaktadır (S modelinde ilgili dış mekanla birlikte standarttır).

 • Teknoloji

  Performans. Güçlü.

  İçindekileri dışa vurur: V8-Biturbo plaketi.

       Saf sürüş dinamiği: AMG DYNAMIC SELECT sürüş karakter seçim fonksiyonu Race modunda.

  Performans. Güçlü.

  İlk defa orta boy bir SUV iki farklı güç kademesinde yüksek performanslı biturbo motorla sunulmaktadır. Baz modelinde 350 kW (476 Beygir), S modelinde ise 375 kW (510 Beygir) güç üreten AMG 4,0 litre V8 motor yatmaktadır. Performance Coupé'larda adaptif ayarlanabilir sönümlemeye sahip havalı süspansiyonlu yürüyen aksam, tam değişken tork dağılımına sahip AMG Performans dört tekerlekten çekiş sistemi 4MATIC+, arka aks diferansiyel kilidi ve yüksek performanslı fren tertibatı bulunmaktadır. AMG DYNAMIC SELECT sürüş karakter seçim fonksiyonu benzersiz bir sürüş hissi sağlar. Konforlu ve verimliden tam sportife dek dört farklı sürüş programı hizmetinizdedir. Hedefe hangi ayar ile gireceğinizi tahmin etmek hiç de zor olmayacak.

  "RACE" sürüş programı yarış pisti performansı için tasarlanmıştır (yalnızca Mercedes-AMG S modelinde bulunur). Bu program tepki tutumu, motor devir sayısı ve çalışma zamanı açısından sunduğu olası en yüksek sportiflikle etkileyicidir.

Mercedes-AMG GLC 63 4MATIC+'ın şehir içi/şehir dışı/karma yakıt tüketimi: 14,1-13,9/8,7-8,2/10,7-10,3 l/100 km, karma CO2 emisyonları: 244-234 g/km.Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonları ile ilgili verilen değerler, öngörülen ölçme yöntemine (§ 2 Nrn. 5, 6, 6a Pkw-EnVKV yönetmeliğinin geçerli olan metnine) göre belirlenmiştir. Bilgiler, münferit bir araç ile ilgili olmayıp, bir teklifin parçası değildir; sadece çeşitli araç tipleri arasında karşılaştırma yapma amacına hizmet ederler. Değerler, tekerleklere/lastiklere göre farklılık göstermektedir.

Mercedes-AMG GLC 63 S 4MATIC+'ın şehir içi/şehir dışı/karma yakıt tüketimi: 14,1/8,7/10,7 l/100 km, karma CO2 emisyonları: 244 g/km.Yakıt tüketimi ve CO2 emisyonları ile ilgili verilen değerler, öngörülen ölçme yöntemine (§ 2 Nrn. 5, 6, 6a Pkw-EnVKV yönetmeliğinin geçerli olan metnine) göre belirlenmiştir. Bilgiler, münferit bir araç ile ilgili olmayıp, bir teklifin parçası değildir; sadece çeşitli araç tipleri arasında karşılaştırma yapma amacına hizmet ederler. Değerler, tekerleklere/lastiklere göre farklılık göstermektedir.