Park etme

Aktif Park Yardımcısı

Park etme

Aktif Park Yardımcısı

Resimde, park yerine girmeyi ve park yerinden çıkmayı kolaylaştıran park yardımcısının çalışması gösterilmektedir.
Tekrar oynat

Bir park yerine park etmek ve buradan çıkmak kolaylaştırılmıştır: Aktif Park Yardımcısı, bir park yerini bulmanın yanı sıra park etmeyi ve paralel veya dik bir park yerinden çıkmayı da kolaylaştırır. Aracı park yerlerine otomatik olarak park eder ve sürücünün yönlendirmesine ihtiyaç duymaz.

Araç 30 km/s'ten daha yavaş seyahat ediyorsa, sistem uygun bir park yeri bulduğunu gösterge grubunun çok fonksiyonlu ekranında bir "P" sembolü ve yön gösteren bir okla gösterir. Sistem, varsayılan olarak yolun sağ tarafına bakar, sola dönüş sinyali verildiğinde yolun sol tarafına da bakar. 

Sürücü geri vitese takar, gösterilen park yeri seçimini onaylar ve aracı 10 km/s'ten daha düşük bir hızda sürerse, Aktif Park Yardımcısı direksiyon manevralarını kendi başına gerçekleştirir. Sürünün yalnızca gaz ve fren pedalını kullanması yeterlidir; park etme işlemi maksimum yedi harekette tamamlanır. 

Parktronik, manevra yaparken aracın ön ve arka alanlarını izler ve bir çarpışma riski tespit edildiği takdirde sürücüyü uyarır. 18 km/s'ye varabilen hızlarda aktiftir.

Mercedes-AMG SL 65 için standart donanım.