SLC.

Duyuların özgürlükle dansı.

İçeriğin oluşturulmasından sonra üründe değişiklikler meydana gelmiş olabilir.

Araç tasarımı


Araç tasarımı.

SLC'nin tasarımı tüm duyuları hareketlendirir. Uzun motor kaputu, kısa sarkıntılar; heyecan verici dinamik siluet tüm hatları ile yaşama sevinci aşılamaktadır. Krom kanat ve elmas görünümlü radyatör ızgarası ile çarpıcı ön kısım tüyler ürperticidir. Güçlü ifadeye sahip arka kısım ise aracı muhteşem bir şekilde sonlandırmaktadır.

Araç tasarımı


Araç tasarımı.

SLC'nin tasarımı tüm duyuları hareketlendirir. Uzun motor kaputu, kısa sarkıntılar; heyecan verici dinamik siluet tüm hatları ile yaşama sevinci aşılamaktadır. Krom kanat ve elmas görünümlü radyatör ızgarası ile çarpıcı ön kısım tüyler ürperticidir. Güçlü ifadeye sahip arka kısım ise aracı muhteşem bir şekilde sonlandırmaktadır.

Dinamik siluet.

Siluet, oldukça geride yer alan yolcu mahalline sahip tipik Roadster Styling ile heyecan uyandırır. Vario tavan açıkken yatık A direği ve çerçevesiz yan camlar göz alıcıdır.

Ön çamurluktaki havalandırma ızgaraları, Mercedes-Benz 300 SL‘i hatırlatan tam parlak krom bir kanada sahiptir.

Kaslı arka kısım.

Hiç olmadığı kadar kaslı: Arka kısım. Krom kaplı entegre iki egzoz çıkışı ile çevrili siyah difüzörle daha çarpıcı. Daha dar bir formda yeni tasarlanmış arka lambalar ile vurgulu.

LED ışık teknolojisine sahip arka lambalar yatay olarak üst üste sıralı birimler olarak gruplanmıştır: Yukarıda fren lambası ve arka ışık, ortada fren lambası ve arka ışık, aşağıda sinyal lambası ve geri sürüş ışığı. Arka lambaların tüm birimleri kırmızı kapak camının altına yerleştirilmiştir.

Çarpıcı ön kısım.

SLC eşsiz detaylarla hem yolları, hem de kalpleri fetheder. En önde: Elmas görünümlü radyatör ızgarası, isteğe bağlı krom pinleri ve entegre Mercedes yıldızı ile eşsiz biçimde çarpıcı ön kısım.

Sportif iç mekan.

Sportif iç mekan tasarımı, üstü açık sürüşü neredeyse bir mecburiyet haline getirir. Çünkü bu şekilde, yeni tasarım spor koltuklar ve perfore tutma yerine sahip spor direksiyon simidi, çok daha fazla sayıda hayran bakışa hitap edebilir.

İsteğe bağlı olarak ruh halinize göre renk tonu ayarlanabilen ambiyans aydınlatması ise iç mekanı çok etkileyici biçimde gözler önüne serer.

Mercedes-AMG


Mercedes-AMG.

Mercedes-AMG


Mercedes-AMG.

Cihazınız bu fonksiyonu desteklemiyor.

Cihazınız bu fonksiyonu desteklemiyor.

Manzara modunu etkinleştirmek için cihazı çevirmeyi deneyin. Veya daha yüksek çözünürlüklü bir cihaz kullanın.

Zarafet ve dominantlık.

Dinamik orantılar ve AMG tasarımı: Dik duruşlu radyatör ızgarası, A-Wing tasarımlı ön apron ve gümüş krom ön rüzgarlık, heyecanlı sürüş deneyimlerinin yolunu açar.
Kapat

Çamurlukların yanlarında gümüş krom kanatçıklı ve “BITURBO” yazılı havalandırma çıkışları.

Performans; şık bir şekilde yola çıkartılmış vaziyette.
Dinamik jantları, Mercedes-AMG SLC 43‘ün güçlü tasarımını tamamlar. Standart donanımda çok kollu tasarıma sahip parlak siyah dış renkli ve parlak polisajlı 18 inç AMG hafif metal alaşımlı jantlar aracın performansını yola aktarır.

İsteğe bağlı olarak sunulan 10 kollu tasarıma sahip titanyum grisi dış renkli ve polisajlı veya parlak siyah dış renkli ve parlak polisaj yüzeyli 18 inç AMG hafif metal alaşımlı jantlar etkileyici bir kontrast kazandırabilir.
Resimde, sunum amaçlı bir salonda duran siyah bir Mercedes-AMG SLC 43 ön çaprazdan gösterilmektedir.

Elmas görünümlü radyatör ızgarası, tam parlak siyah çıta ve gümüş krom kanatçıklı hava girişleri.

Güçlü son.

Mükemmel AMG Styling; güçlü ifadeye sahip ön kısımdan, difüzör görünümlü arka apron, AMG Sport egzoz tertibatı ve ortasında krom egzoz çıkışları ile etkileyici arka kısma kadar.
Kapat

Gümüş krom renginde süslemeye sahip difüzör görünümlü arka apron.

Bagaj kapağındaki AMG spoyler.

Hem kulağa, hem de göze hitap eder.
Standart donanımda bulunan AMG Sport egzoz tertibatının sürükleyici sesi işitsel bir ziyafet sunar. İki adet esnek ayarlı egzoz klapesi ile sesi ayarlamak mümkündür. Seçilen DYNAMIC SELECT sürüş karakter seçim fonksiyonu programına göre, ses kulisi çekingen ile duygusal-dinamik arasında değişmektedir. Arka orta kısımda iki krom AMG egzoz çıkışı süslemesi kendine has bir görünüm kazandırır.

Tavizsiz biçimde heyecan verici.

İç mekan da AMG'ye has biçimde sportif bir görüntü sunar. Nappa deri/DINAMICA mikrofiber döşemeli spor koltuklar ve isteğe bağlı sunulan alt tarafı düzleştirilmiş AMG Performance direksiyon simidi size destek ve kontrol sağlar.
Kapat
Kontrollü performans.
Siyah Nappa deriden alt tarafı düzleştirilmiş çok fonksiyonlu spor direksiyon simidi, dinamik sürüşler için tasarlanmıştır ve üstün bir ergonomi ile birlikte mükemmel direksiyon hakimiyeti sunar. 3 kollu tasarımı, direksiyondaki gümüş renkli vites değiştirme mandalları ve göbeğinde bulunan “AMG” yazısı ile performans odaklı bir görüntü sergiler.

Opsiyonel olarak sunulan siyah Nappa deri/DINAMICA mikrofiber AMG Performance direksiyon simidi sportif sürüş manevraları için tasarlanmıştır. Kırmızı kontrast süsleme dikişleri, gümüş renkli alüminyum vites değiştirme mandalları ve kırmızı saat 12 işareti ile iç mekanın AMG‘ye has karakteristiğini mükemmel biçimde tamamlar.
Sürüş keyfi için alan.
Dinamik sürüşler için yaratılmış gibi: AMG spor koltuklar sürücü ve ön yolcu için, özellikle virajlarda ideal biçimde yan destek sağlar. Tasarım, güçlü sportif ifadesi ve AMG'ye has yüksek kalitesi ile göz doldurur. Koltuklar, Nappa deri/DINAMICA mikrofiber döşemeye ve DINAMICA mikrofiber aplikasyonlu siyah Nappa deri spor grafiğine sahiptir. Kırmızı süsleme dikişleri ve şeritler, dinamik vurgular ekler ve iç mekana pist yarışı karakteri katar.
Yüksek teknolojili kokpit.
AMG kombine gösterge sürücüye her zaman en önemli bilgileri aktarır. RACETIMER ve AMG Start-up göstergesini içeren AMG ana menüsü, yüksek çözünürlüklü ve renkli olarak 11,4 cm boyutundaki merkezi çok fonksiyonlu TFT ekranda görüntülenir.

Tüp şeklindeki iki yuvarlak gösterge, 280 km/saat kadrana sahip hız göstergesi, “AMG” logosu ve AMG'ye has damalı bayrak tasarımı ile yarış sporuna yakınlığı hatırlatmaktadır. Tur zamanlarını ölçebilen ve kaydedebilen RACETIMER ise sürücüye heyecan dolu sürüş deneyimleri için ilham verir.

Sürükleyici güç merkezi.

Dinamizmini olağanüstü performans değerlerine sahip 3,0 litre V6 biturbo motorundan almaktadır. Ayrıca, düşük tüketim ve emisyon değerleri de dinamik sürüş keyfine ayrıca katkıda bulunurlar.
Kapat
İnanılmaz ekonomik.
270 kW (367 PS) ve 520 Nm ile Mercedes-AMG SLC 43 yarışı kazanır ve bu esnada nispeten düşük tüketim ve kirletici emisyon değerleri ile sorumluluk bilinci gösterir. Bu sayede bu aracın sizi 4,7 saniyede 0'dan 100 km/saat'e taşıması daha da ayrı bir keyif verir. 3,0 litre V6 biturbo motorun bu muhteşem performansı en yeni enjeksiyon ve karışım kontrol teknolojileri ile sağlanmaktadır.

Mükemmel tasarım.

Aracın tamamı yarış düzeyinde bir sürüş performansına yönelik olarak tasarlanmıştır. Bu sayede her sürüş pozisyonunda ve durumunda en üstün kıvraklığa, etkileyici hassasiyete ve mükemmel yanal dinamiğe sahiptir.
Kapat
 Kontrollü güç.
Mercedes-AMG SLC 43 için iki farklı yürüyen aksam seçeneği sunulmaktadır. Özel olarak geliştirilmiş AMG ön ve arka aksa sahip AMG sportif yürüyen aksam, yüksek viraj hızı ve kıvrak kullanımla birlikte yüksek yanal ivmelenme ve daha az yanal yatma için tasarlanmıştır. Yükseltilmiş kamber açısı esnemezliği ve arttırılmış negatif kamber açısı, en kritik manevralarda bile sürüş stabilitesi ve direksiyon hakimiyeti sağlarlar.

Opsiyon olarak sunulan, ayarlanabilir ve elektronik kontrollü amortisör sistemine sahip AMG RIDE CONTROL sportif yürüyen aksam, sürüş dinamiğini ve sürüş güvenliği ile seyahat konforunu bir araya getirir. AMG‘ye has kinematik ve elasto-kinematik sayesinde aracın dinamik biçimde alınan virajlarda çok stabil olması sağlanırken, kritik manevralar daha güvenli hale gelir.
Frenlenmemiş sürüş keyfi.
Mekanik kontrollü AMG arka aks diferansiyel kilidi daha fazla çeviklik sağlar. Sistem virajın iç tarafındaki tekerleğin patinajını frenleme yapmadan önler ve bu sayede her sürüş durumunda, özellikle de sportif sürüş tarzında çekişi iyileştirir. Durgun pozisyondan mükemmel bir hızlanma sağlar, sürücüye viraj sonrası hızlanmada destek verir, ara frenlemelerde ve yüksek hızlarda aracın stabilitesini sağlar.

Daha hızlı, daha verimli, daha konforlu.

Dokuz ileri vites sayesinde bu otomatik şanzıman en üst seviyede verimlilik, konfor ve dinamizm sunar. Mercedes-AMG SLC 43 için daha kısa vites çalışma zamanları ile sunulmaktadır.
Kapat
Dinamizm üssü dokuz.
Şanzıman teknolojisinde bir kilometre taşı. 9G-TRONIC otomatik şanzıman dokuz ileri vitesi ile daha verimli, daha konforlu ve daha dinamik sürüş sağlar. Daha geniş olan aktarma aralığı, devir sayısının düşürülmesine imkan tanımakta olup, bu da artan yol konforu ve daha düşük ses seviyesi anlamına gelmektedir. Hızlı vites değişimleri ve yumuşak vites geçişleri eşsiz bir sürüş deneyimi sağlar. Dinamik ani hızlanmalar için 9G-TRONIC, vites küçültürken bazı vitesleri atlayabilir. Mercedes-AMG SLC 43‘e özel olarak daha kısa vites çalışma zamanları ile sunulmaktadır.
İsteğe göre dinamizm.
AMG DYNAMIC SELECT sürüş karakter seçim fonksiyonu her an için son derece kişisel bir sürüş deneyimi sunar. Beş farklı sürüş programı seçeneği ile sürüş deneyimi, son derece konforludan çok dinamik seviyeye kadar isteğinize göre ayarlanabilir. “ECO”, “Comfort”, “Sport”, “Sport+” ve “Individual” adlı AMG DYNAMIC SELECT sürüş karakter seçim fonksiyonu programları ile motor, şanzıman, egzoz tertibatı, yürüyen aksam ve direksiyon tertibatının karakteristikleri ayarlanır. Individual (kişisel) programda vitesler manuel olarak direksiyondaki vites değiştirme mandallarından değiştirilebilir (“M” modunda).

Mükemmel tutuş.

En heyecanlı sürüş deneyimi bile arada bir yavaşlatılmalıdır. AMG yüksek performanslı fren tertibatı, kusursuz frenleme etkisi ve hassas dozajlama ayarı sağlar.
Kapat
Hassasiyet ve kontrol.
Hassas AMG yüksek performanslı fren tertibatı en üst seviyede güvenlik ve konfor sunar. Alüminyum fren kaliperleri, yaylanmayan kütleleri azaltarak kusursuz bir yol tutuşu sağlar. Ön aksta 360 x 36 milimetre ve arka aksta 360 x 26 milimetre çapında çepeçevre içten havalandırmalı, delikli fren diskleri, kusursuz bir tepki tutumunu ve muhteşem fren etkisini garantilemektedir.

Mercedes-Benz Intelligent Drive (akıllı sürüş)


Mercedes-Benz Intelligent Drive (akıllı sürüş).

Performansı destekleyen konfor ve örnek niteliğinde güvenlik.

Mercedes-Benz Intelligent Drive (akıllı sürüş)


Mercedes-Benz Intelligent Drive (akıllı sürüş).

Performansı destekleyen konfor ve örnek niteliğinde güvenlik.

İster trafiğin yoğun olduğu saatte, ister uzun gece sürüşlerinde, isterse bilmediğiniz yollarda olsun, SLC'niz tam da stresli durumlarda üzerinizdeki yükü belirgin şekilde hafifletir. Bunun arkasında Mercedes-Benz ile her sürüşü güvenli ve benzersiz kılan bir konsept vardır: Mercedes-Benz Intelligent Drive (akıllı sürüş). Çünkü direksiyonun ardında geçirdiğiniz zaman, sizin zamanınızdır. Rahatlama zamanı. Enerjinizi doldurma zamanı. Böylece gideceğiniz yere öncelikle güvenli, ama her zaman rahat bir şekilde gidersiniz.

SLC için Mercedes-Benz Intelligent Drive‘ı keşfedin.

Her koşulda en iyi görüş.

LED Intelligent Light System (akıllı ışık sistemi), ideal görüşü sağlamak için hava, ışık ve sürüş koşullarına otomatik olarak adapte olur.

Yüksek standartlar için denetim merkeziniz.

Navigasyon, telefon, audio, video, internet. COMAND müzik, eğlence sistemi ve navigasyon ön hazırlığı ile bu ve daha birçok başka fonksiyon, sürücünün gözünün önünde ve elinin altındadır.

Işıl ışıl yıldızların altında.

Engin gökyüzünün altında: MAGIC SKY CONTROL sayesinde panoramik Vario tavanın saydamlığı elektrikli olarak ayarlanabilmektedir. Böylece iç mekanda aydınlık ve sıcak bir atmosferin tadını çıkartırsınız

Bir sıcak hava atkısı.

Koltuk başlıklarındaki ayarlanabilir hava çıkışlarından gelen sıcak hava, tıpkı görünmez bir atkı gibi sürücünün ve ön yolcunun boynu ve ensesi üzerine serilir.

Sürüş keyfi ilkemizdir.

İster ekonomik, ister konforlu ister sportif sürüş tarzı olsun: DYNAMIC SELECT sürüş karakter seçim fonksiyonu ile, her ruh haline ve her yola uygun beş farklı sürüş programı seçeneğine sahipsiniz.

Mercedes-AMG SLC 43: karma yakıt tüketimi: 7,8 l/100 km, karma CO2 emisyonları: 178 g/kmYakıt tüketimi ve CO2 emisyonları ile ilgili verilen değerler, öngörülen ölçme yöntemine (§ 2 Nrn. 5, 6, 6a Pkw-EnVKV yönetmeliğinin geçerli olan metnine) göre belirlenmiştir. Bilgiler, münferit bir araç ile ilgili olmayıp, bir teklifin parçası değildir; sadece çeşitli araç tipleri arasında karşılaştırma yapma amacına hizmet ederler. Değerler, tekerleklere/lastiklere göre farklılık göstermektedir.


Mercedes-Benz Intelligent Drive (akıllı sürüş) hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bağımsız ve kazasız yolculuklara doğru. SLC'niz için diğer Mercedes-Benz Intelligent Drive (akıllı sürüş) teknolojilerini keşfedin.


Mercedes-Benz Intelligent Drive (akıllı sürüş) hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bağımsız ve kazasız yolculuklara doğru. SLC'niz için diğer Mercedes-Benz Intelligent Drive (akıllı sürüş) teknolojilerini keşfedin.

Akıllı teknolojiler


Mercedes-Benz Intelligent Drive (akıllı sürüş); Ayrıntılardaki teknolojiler.

Performansı destekleyen konfor ve örnek niteliğinde güvenlik.

Akıllı teknolojiler


Mercedes-Benz Intelligent Drive (akıllı sürüş); Ayrıntılardaki teknolojiler.

Performansı destekleyen konfor ve örnek niteliğinde güvenlik.

DISTRONIC, aktif takip yardımcısı

Aktif fren yardımcısı

Trafik Levhaları Yardımcısı

PRE-SAFE® sistemi

Şerit takip yardımcısı

Farkına varmadan şeridi terk ettiğinizde sizi uyarır.

Kör nokta yardımcısı

DYNAMIC SELECT sürüş karakter seçim fonksiyonu

PARKTRONIC park yardımcısı

Geri görüş kamerası

COMAND müzik, eğlence sistemi ve navigasyon ön hazırlığı

Otomatik Uzun Far Yardımcısı Plus

LED Intelligent Light System (akıllı ışık sistemi)

Harman Kardon® Logic 7® Surround ses sistemi

KEYLESS-GO (anahtarsız kullanım)

MAGIC SKY CONTROL'lü panoramik Vario tavan


SLC'nin bağlantıları hakkında daha fazla bilgi edinin.

SLC'nin bilgi-eğlence seçenekleri, hedefe götüren bir navigasyon dışında, araç içi pratik akıllı telefon entegrasyonunu da kapsamaktadır.


SLC'nin bağlantıları hakkında daha fazla bilgi edinin.

SLC'nin bilgi-eğlence seçenekleri, hedefe götüren bir navigasyon dışında, araç içi pratik akıllı telefon entegrasyonunu da kapsamaktadır.

Resimler ve videolar


SLC'nin resimleri ve videoları.

Resimler ve videolar


SLC'nin resimleri ve videoları.