Mercedes-Benz Go Bozcaada Festivali

Mercedes-Benz Go Bozcaada Festivali

İnsanlara tatil yapmanın yanı sıra yeni spor dalları ve aktiviteleri deneyimleme fırsatı sunmak amacıyla “deneyim turizmi” konseptinde düzenlenen “Mercedes-Benz Go Bozcaada Festivali”, adanın dört bir yanında organize edilen spor yarışmaları, eğlenceli organizasyonlar ve sanat etkinlikleriyle 23 – 28 Haziran 2015 tarihleri arasında Bozcaada’da gerçekleştirildi.

Türkiye’nin en yeni kiteboard spot’ı “Mercedes-Benz Kite Lounge”

Türkiye’nin en yeni kiteboard spot’ı “Mercedes-Benz Kite Lounge”

Festivalle birlikte Mercedes-Benz Türk, kiteboard severler ve meraklılarına hizmet vermek üzere “Mercedes-Benz Kite Lounge”un kapılarını da Çayır Plajı’nda açtı. 2015 yaz sezonu boyunca tecrübeli kiteboard eğitmenleri eşliğinde bu heyecanlı spor dalını deneme fırsatı bulacak Bozcaada ziyaretçileri, Türkiye’nin en yeni kiteboard spot’unu ziyaret edebilirler.

Türkiye ilk kez “Mercedes-Benz Kiteboard Avrupa Şampiyonası”na ev sahipliği yaptı

Türkiye ilk kez “Mercedes-Benz Kiteboard Avrupa Şampiyonası”na ev sahipliği yaptı

Türkiye’nin ilk kez ev sahipliği yaptığı “Mercedes-Benz Kiteboard Avrupa Şampiyonası”na Almanya, Bulgaristan, Hırvatistan, İspanya, İngiltere, Kanada, Litvanya, Polonya, Rusya, Slovenya, Almanya ve Litvanya’dan dünyaca ünlü kiteboard rider'ları katıldı. “Mercedes-Benz Kiteboard Avrupa Şampiyonası”nda erkeklerde birincilik madalyasını Oliver Bridge aldı. Aynı kategoride ikincilik madalyasını Florian Gruber alırken, üçüncülük ise Alejandro Climent’in oldu. “Mercedes-Benz Kiteboard Avrupa Şampiyonası” kapsamında kadın sporcular da Bozcaada’nın kuvvetli rüzgarında mücadele etti. Bu kategoride birincilik Rus sporcu Elena Kalinina’nın olurken, ikinci Anastasia Akopova, üçüncü ise Aga Grzymska oldu. “Mercedes-Benz Kiteboard Avrupa Şampiyonası” final yarışları sonunda kadın ve erkek kategorilerinde dereceye giren sporcular 15.000 $ tutarındaki toplam ödülü paylaştılar.

Ruben Lenten rüzgarı esti

Ruben Lenten rüzgarı esti

“Uçan Hollandalı” ünvanına sahip, dünyanın önde gelen kiteboard riderlarından Ruben Lenten de etkinlik kapsamında “Mercedes-Benz Kite Lounge”da kiteboard workshop'ı düzenleyerek izleyenleri kendine hayran bıraktı.

Türk milli kiteboard sporcusu Bilge Öztürk “Master Kadın” kategorisinde birinci oldu

Türk milli kiteboard sporcusu Bilge Öztürk “Master Kadın” kategorisinde birinci oldu

Türk milli kiteboard sporcusu Bilge Öztürk ise Mercedes-Benz Türk’ün özel desteğiyle katıldığı “Mercedes-Benz Kiteboard Avrupa Şampiyonası”nda dünyaca ünlü rakipleriyle kıyasıya mücadele etti. Bilge Öztürk, “Mercedes-Benz Kiteboard Avrupa Şampiyonası” master kadın kategorisinde birinci oldu.

Bozcaada, birbirinden farklı etkinliklerle renklendi

Bozcaada, birbirinden farklı etkinliklerle renklendi

“Mercedes-Benz Go Bozcaada Festivali” süresince bir çok keyifli yeme-içme mekanına ev sahipliği yapan Bozcaada’da kiteboard, koşu, bisiklet, SUP gibi eğlenceli spor etkinlikleri gerçekleşti. Gündüz “Mercedes-Benz Kite Lounge”ta düzenlenen spor ve eğlence aktiviteleri, kumsal partileri, DJ performansları, akşamları ise canlı performanslar ile gerçek bir festival ortamı yaratan etkinliğin son akşamında ise Duman konseri gerçekleşti. “Mercedes-Benz Go Bozcaada Festivali” için keyifli bir kapanış organizasyonu olan ve Bozcaada Kalesi’nde düzenlenen konserin bir bölümü mekanın dokusuna uygun olarak akustik şekilde gerçekleşti.“Mercedes-Benz Go Bozcaada Festivali”, Mercedes-Benz Türk’ün isim sponsorluğunda, Playmaker ve IKA tarafından düzenlendi. Maximum Kart’ın sponsorluğunda “Maximum Bozcaada Freestyle Open”ın da organize edildiği festivalin yardımcı sponsorları arasında; AkçanSa, Arbella, Canon, Çanakkale Madenciler Derneği, Kollektif, Magna Hotels, Miller, NTV Spor, POWER FM, Red Bull, Türkiye Yelken Federasyonu, Vestel ve OLİ de yer aldı.