X-Class Progressive.

Çok yönlülüğü ve yüksek donanımıyla zorlu görevlere ve anlık maceralara her zaman hazır!

Etkileyici, işlevsel ve çok yönlü.

PROGRESSIVE; çok yönlülüğü ve yüksek donanımıyla zorlu görevlere ve anlık maceralara hazırdır. Kaliteli donanım ve konfor seviyesiyle diğer araçlardan ayrılır. 18”e varan koyu renk boyalı hafif alüminyum alaşımlı jantlar, spor görünümlü gösterge paneli ve gümüş krom kaplamalı hava çıkış kanalları bu aracın dinamik karakterini ortaya koyar. Dokunmatik kumanda paneli (Touchpad) ile 7” ekranlı, geri görüş kamerasına sahip Audio 20 CD eğlenceyi bilgi ve iletişimle birleştirir. Yükleme alanının 3 duvarındaki yük sabitleme rayları iş veya spor malzemelerini sabitlemeyi mümkün kılar. 4x4 araçlarda arka diferansiyel kilidi en zorlu koşullarda aracın yola devam etmesini sağlar. Otomatik kararan iç dikiz aynasına entegre pusula ise şunu gösterir: “Kesinlikle doğru yoldasınız.”

Öne çıkan özellikler.

  1. Offroad
  2. Performans
  3. İşlevsellik
  4. Dayanıklık
  5. Konfor
  6. Tasarım
  7. Güvenlik
Gücüyle agresif

Arka tekerlek tahrikli kullanımdan 4MATIC dört çeker tahriğine geçip, dört çeker modunu “Low” (4L – Düşük Hız) olarak ayarlayıp (arazi tipi devir düşürme dişlisi), arka aks diferansiyel kilidini devreye aldıktan sonra en zorlu arazilerde dahi emin biçimde ilerlersiniz. 222 mm’lik yerden yükseklik, aracınızla arazi arasında yeterince mesafe sağlar. Macera yaşamak istediğinizde X-Class sizinle %100’e varan diklikteki yamaçları aşar ve yaklaşık 49 derecelik yan eğime kadar dengeli sürüşü korur. Bu özellik arazi sürüşlerini çok daha keyifli hale getirir. Hafif arazi üzerinde veya zorlu yol koşullarında ise bir diğer dört çeker modu olan “High” (4H – Yüksek Hız) kullanılabilir.

Sınırsız sürüş keyfi!

Araca binin, çalıştırın ve düşük devirlerde bile sizin için hazır bekleyen gücü ve torku hissedin. Belirgin çamurlukları ve geniş tekerlekleri sadece etkileyici görünmekle kalmaz, aynı zamanda geniş iz açıklığı ve fark yaratan helezon yaylı arka süspansiyon sistemiyle X-Class’a üstün viraj dengesi ve mükemmel sürüş dinamikleri kazandırır. Böylece sonraki her viraj sürüş zevkini daha fazla arttırır. 

Seçeneklerle dolu bir yükleme alanı.

Dağ bisikletleri, saman yığınları, zincirli testereler ve çok daha fazlası X-Class ile kolaylıkla taşınır: 1581 mm uzunluğunda sağlam ve temizlenmesi kolay kasa kirli, ıslak veya tozlu nesnelerle hiç sorun çıkarmadan yüklenebilir. 1.039 kg'a varan yükle çok daha büyük işleri yapmaktan sizi alıkoyan hiçbir şey olmaz. Kasada tekerlek kemerleri arasında kalan mesafe bile çapraz biçimde yüklenmiş bir Euro palet için yeterince geniştir. Yüklerin yerlerinde kalmasını sağlamak için 475 mm yüksekliğindeki yan duvarlara entegre edilmiş yük sabitleme ray sistemi vardır. Arka tampondaki basamak sayesinde yükleme alanına çok daha kolay girebilirsiniz. Kasa duvarında bulunan 12 V priz, alet takımları gibi elektrikli cihazların bağlanmasını sağlar. Ayrıca LED kasa aydınlatması karanlıkta yükleme ve boşaltma yaparken yükleme alanını aydınlatır.

Bir tondan fazla yük taşıyabilenin güçlü bir omurgaya ihtiyacı vardır.

X-Class her yönden sağlamdır: 1.000 kg’dan fazla yük taşır ve 3.500 kg’a kadar çekme kapasitesine sahiptir. Bunun için son derece sağlam ve sarsılmaz bir iskelet yapısı gereklidir. Bundan dolayı pick-upımızı yüksek kaliteli çelikten, sağlam bir merdiven tip şasi üzerine inşa ettik. Böylece aracı rahatlıkla yükleyebilir ve tüm zor yol koşullarını kolaylıkla aşabilirsiniz. Opsiyonel olarak sunulan, paslanmaz çelikten üretilmiş alt karter koruma, engebeli arazide motoru, şanzımanı ve egzoz sistemini korur. Ancak X-Class sadece dayanıklılık ve yükleme kapasitesiyle yetinmez. Çok kollu helezon yaylı arka süspansiyon sayesinde sürüş keyfi ve konforu da yol boyunca devam eder.

Dışı sert, içi konforlu.

Pick-up sınıfı için ayrıcalıklı premium ambiyansı: Yatay olarak düzenlenmiş geniş sürüş kokpiti, dekoratif öğeleriyle X-Class, pick-up araçlar arasında tamamen özel, yeni bir segment oluşturuyor. Kullanımı kolay, ergonomik tasarıma sahip kontrol üniteleri ve modern multimedya sistemleri sayesinde, sürüş esnasında Mercedes-Benz’e özgü konforun keyfini yaşarsınız. İç mekanda ideal sıcaklığı sağlayan iklimlendirme sistemi, çok yönlü ayarlanabilir rahat ön koltuklar ve konforlu çok kollu helezon yaylı süspansiyon sistemi, yolculuğunuzu keyfe dönüştürür. Dar alanlarda sorun yaşamanız durumunda ise isteğe bağlı olarak alınabilen 360° kameraya sahip Park Paketi ile kontrol sizde kalır.

Güçlü bir karakter, kendinden emin bir tarz.

Dikkat çekeceksiniz! X-Class, Mercedes-Benz’e özgü eşsiz tasarımı ile bakışları bir mıknatıs gibi üzerine çeker. Merkezinde etkileyici Mercedes Yıldızı bulunan heybetli ön ızgara, şık ön koruma, aracın güçlü duruşunu destekleyen uzun motor kaputu ve çarpıcı far tasarımı X-Class’a baskın bir görünüm sağlar. 

Tarzı dışında da güvenli.

X-Class standart donanımın içinde bulunan ve sürüş esnasında sürücüyü destekleyen yardımcı sistemlere sahiptir: Örnek niteliğindeki yardımcı sistemler, otoyol ve kırsal sürüşlerin yanı sıra şehir trafiğinde de kritik durumları algılayabilir ve sürücüye yardımcı olabilirler. Aktif Fren Asistanı, Şerit Takip Asistanı ve istee bağlı olarak alınabilen 3600 kameraya sahip PARKTRONIC yardımcı sistemlerden sadece bazılarıdır. Ayrıca emniyet kemerleri ve perde hava yastığı dahil 7 adet standart hava yastığıyla acil durumlar için her zaman hazırdır. Ön aksta 17" ve arka aksta 16" fren diskleri sayesinde frenleme mekanizması daha güvenlidir.

Fiyat Listesi.

X-Class için kampanyalı fiyatları görün ve size uygun kredi seçeneklerinden faydalanın.

Araziyi hisset.

Yol maceralarımız ve daha fazlası için Türünün X Örneği sitesini takipte kalın ve sosyal medyada bizi takip edin!

Görsellerdeki araçlar opsiyonel donanım veya donanımsal farklılıklar içerebilir.

Lorem Ipsum