Ömrünü Tamamlamış Araçlar

Ömrünü Tamamlamış Araçlar.

 

 

Mercedes-Benz, sunduğu ürünlerin tasarımı aşamasından başlamak üzere üretim, ürün kullanımı ve satış sonrasında çevreyi koruyacak şekilde hareket etmeyi ilke edinmiştir.

Bir Mercedes-Benz araç sahibi olarak aracınızın bakım ve onarımlarını yetkili servis ağında orijinal yedek parçalar ile yapmanız halinde hem aracınızın değerini korur, hem de servis hizmeti sonrası çıkan parçaların çevreci bir şekilde yeniden kazanıma dahil edildiğinden emin olursunuz.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 30.12.2009 tarihinde yayımlanan Ömrünü Tamamlamış Araçların (ÖTA) Kontrolü yönetmeliği ile M1 sınıfı sürücü dışında en fazla 8 kişilik oturma yeri olan, yolcu taşımaya yönelik motorlu araçlar ile azami yüklü ağırlığı 3.5 tonu aşmayan N1 sınıfı araçlar, motorsiklet ve motorlu bisiklet haricindeki üç tekerlekli araçlar ve bu araçlardan kaynaklanan atıkların toplanması, depolanması ve değerlendirilmesi ile ilgili araç üreticilerine, satıcılarına, servislerine, araç sahiplerine, geri dönüşüm-kazanım-bertaraf tesislerine düzenlemeler getirmiştir.

Yönetmelik kapsamında ömrünü tamamlamış Mercedes-Benz, smart, Maybach, SLR aracınızı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı internet sayfasında duyurulan herhangi bir lisanslı teslim noktasına teslim edebileceğiniz gibi Mercedes Benz Otomotiv Ticaret ve Hizmetleri A.Ş’nin anlaşmalı Otokumbara toplama noktasına bir bedel ödemeden de teslim edebilirsiniz. Size en yakın teslim noktasını ve teslim şartlarını öğrenmek veya başvurunuzu yapmak için www.otokumbara.com adresini ziyaret edebilirsiniz veya aneldoga@aneldoga.com e-mail adresine talebinizi iletebilirsiniz.

Diğer tüm sorularınız için bizi Mercedes-Benz İletişim Hattı 444 62 44’den arayabilirsiniz.

Çevre konusunda gösterdiğiniz duyarlılığa teşekkür ederiz.