Araç Garantisi | Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar
Yeni araç garantisi

Yeni araç garantisi.

Araç Garantisi.

Siz Güvenle Yola Bakın, Aracınıza Biz Bakarız!

Aracınızın garanti süresi, aracınız Mercedes Benz Otomotiv organizasyonundan alınmış ise, satış faturası tarihi itibariyle başlar. Garanti süresi hafif ticari araçlarda 3 yıldır.

Aracın garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda, onarımda geçen süre garanti süresine eklenir. (Sadece garanti kapsamındaki arızalar için geçerlidir)

Garanti şartlarının geçerli olabilmesi için aracın tüm bakım (zamanında yapılmış olması şartı vardır) ve onarım işlemleri ile araç aksesuarlarının montaj/demontaj uygulamalarının Mercedes Benz Otomotiv tarafından öngörülen şekilde yaptırılması gerekir. 

3 Yıl & Sınırsız Kilometre Garantisi bilgilendirmesi ve koşullarını incelemek için aşağıdaki bilgilendirmeyi indirin.

3. Yıl garantisi, 01.07.2020 tarihi itibari ile Mercedes Benz Otomotiv Ticaret ve Hizmetler A.Ş. yetkili satıcılarından satın alınan Mercedes-Benz marka hafif ticari araçlar için, 2 yıllık üretici garanti süresine ek olarak, bakımlarını düzenli olarak Mercedes Benz Otomotiv Ticaret ve Hizmetler A.Ş. yetkili servislerinde yaptırmaları halinde Türkiye sınırları içinde geçerlidir. Mercedes-Benz marka hafif ticari araçlar için bakımlar, kullanma ve işletme talimatında aksi belirtilmedikçe, Sprinter için  20.000 km/12 ay sonunda, Vito/ X-Class için 15.000 km/12 ay sonunda (hangisi önce dolarsa) yapılmalıdır. 3. Yıl garanti ile ilgili kapsam ve koşulları Mercedes-Benz yetkili servislerinden öğrenebilirsiniz. Mercedes Benz Otomotiv Ticaret ve Hizmetler A.Ş., ek bir bildirimde bulunmadan servis, bakım kapsamını ve kampanya koşullarını mevcut haklarınıza halel gelmeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.

Garanti uygulaması sadece Mercedes Benz Otomotiv yetkili servislerinde geçerlidir ve bozuk yol koşulları, çevre etkileri, trafik koşulları, kullanımdan kaynaklanan aşınma ve yıpranmaları, her türlü performans denemelerini, yarış, zorlama ve işletme talimatına aykırı, kullanım sonucu oluşan hasarlarla ilgili başvuruları kapsamamaktadır.