Haberler ve Etkinlikler | Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar

Haberler ve etkinlikler.

Kamuoyuna duyuru.

Değerli Müşterilerimiz,

1967’den 2019 yılı sonuna kadar Mercedes-Benz Türk A.Ş. bünyesinde gerçekleşen hafif ticari araçlar ve otomobil markalarının satış, ithalat ve pazarlama faaliyetleri, Mercedes-Benz Group AG’nin tüm dünyada başlattığı yeni yapılandırma süreci ile paralel olarak 09.04.2019 tarihinde kurulmuş olan Mercedes Benz Otomotiv Ticaret ve Hizmetler A.Ş.’ye  (“MBO”) Türk Ticaret Kanunu uyarınca kısmi bölünme sonucu devredilmiştir.

Bu yeni yapılandırma stratejisi kapsamında, Mercedes-Benz marka hafif ticari araç ve Mercedes-Benz çatısı altındaki tüm otomobil ürün gruplarına yönelik ithalat, satış ve pazarlama faaliyetleri 31.12.2019 tarihi itibarıyla faaliyete geçen MBO çatısı altında sürdürülmeye devam edilecek ve dolayısıyla bu ürün gruplarına yönelik her türlü işleminiz MBO tarafından yerine getirilecektir. Bu nedenle Şirketimiz nezdinde bulunan tarafınıza ait kişisel verileriniz, tarafınıza sunulan hizmetlerde hiçbir aksaklık yaşanmaması adına MBO’ya aktarılacaktır.

 

Tarafınıza sunulan hizmetlerin niteliğinde hiçbir değişiklik olmamakla birlikte, yalnızca bu hizmetler 31.12.2019 tarihi itibarıyla MBO tarafından yerine getirilecektir. Aynı şekilde, işlenen kişisel veriler ve bu verilerin işlenme amaçları veya bu kişisel verilerin aktarılacağı kişiler konusunda herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Kişisel verilerinizin MBO tarafından işlenme sürecine ilişkin detaylı bilgiler için Aydınlatma Metni’ne aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

MBO tarafından Mercedes-Benz çatısı altındaki hafif ticari araç ürün grubuna yönelik pazarlama hizmetlerinin yerine getirilebilmesi adına kişisel verilerinizi, kişisel verilerinizin işlenmesine yönelik rıza tercihinizi ve marka/modellerimize ilişkin yenilikler ve/veya kampanyalar hakkında ticari elektronik ileti izin tercihinizi güncellemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.
Mercedes Benz Otomotiv Ticaret ve Hizmetler A.Ş. ve Mercedes-Benz Türk A.Ş. şirketlerinin 9 Eylül 2019 tarihinde Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde yayımlanan Kısmi Bölünmeden Dolayı Alacaklılara Çağrı ve Kısmi Bölünme İşlemi İnceleme Hakkı Duyuru metinlerini aşağıda bulabilirsiniz.