• PRE-SAFE® PLUS

  PRE-SAFE® PLUS

  PRE-SAFE® PLUS

  Bu genişletilmiş PRE-SAFE® sistemi, araç durgun haldeyken olası bir arkadan çarpma durumunda yolcuların korunması için önleyici önlemleri tetikleyebilir. Buna arkadan gelen trafiğin ikaz edilmesi veya aracın frenlenmesi dahildir.

 • Kavşak fonksiyonlu aktif fren yardımcısı

  Kavşak fonksiyonlu aktif fren yardımcısı

  Resimde, E-Serisi Sedan'ın kavşak fonksiyonlu aktif fren yardımcısının çalışması gösterilmektedir.
  Tekrar oynat

  Kavşak fonksiyonlu aktif fren yardımcısı

  Sistem, bir kaza tehlikesi algıladığında uyarı verir, acil frenleme durumunda destek sunar ve gerektiğinde otomatik olarak frenleme yapar. Daha yavaş hareket eden, durmak üzere olan ve duran araçları ve ayrıca kavşaklarda yandan gelen trafiği, trafik tıkanıklığının sonundaki araçları ve tehlikeli bölgedeki yayaları algılayabilir.

  Sadece sürüş yardım paketi veya sürüş yardım paketi Plus'ın bir bileşeni olarak temin edilebilir.

 • Şerit paketi

  Şerit paketi

  Resimde, entegre kör nokta yardımcısı sayesinde kör noktada bulunan araçlara karşı uyarıda bulunabilen E-Serisi Sedan'daki şerit paketinin çalışması gösterilmektedir.

  Şerit paketi

  Kör nokta yardımcısı ve aktif şerit takip yardımcısı, sürücüyü kör noktada bulunan araçlara karşı görsel ve işitsel olarak uyarabilir ve farkına varılmadan şerit değiştirmeyi bildirebilir. Aktif şerit takip yardımcısı, fren müdahaleleriyle çarpışmaları engellemeye yardımcı olabilir.

 • Trafik işareti yardımcısı

  Trafik işareti yardımcısı

  Resimde, hız sınırlamalarını algılayabilen ve gösterebilen trafik işareti yardımcısının fonksiyonları gösterilmektedir.

  Trafik işareti yardımcısı

  Sistem, hız sınırlamalarını, giriş ve sollama yasaklarını ve ayrıca bu sollama yasaklarının kaldırılmasını algılayabilir ve gösterebilir. Bir yola, belirtilen sürüş yönünün tersi yönünde trafik kurallarına aykırı bir şekilde giriş yapıldığında, uygun levhalandırmada görsel ve işitsel bir uyarı gerçekleşir.

  Sadece COMAND Online ile birlikte temin edilebilir.

  Trafik işareti yardımcısı ve bazı fonksiyonları her ülkede geçerli değildir. Ters yöne girildiğine dair uygun levhalar eşliğindeki görsel ve işitsel ikazlar yalnızca Almanya'da kullanılabilmektedir.

 • PRE-SAFE® Impulse yan güvenlik sistemi

  PRE-SAFE® Impulse yan güvenlik sistemi

  Resimde bir kavşakta birbirine doğru hareket eden iki araç gösterilmektedir.
  Tekrar oynat

  PRE-SAFE® Impulse yan güvenlik sistemi

  PRE-SAFE® Impulse yan güvenlik sistemi, sürücü ve ön yolcuyu bir yandan çarpmaya karşı hazırlayarak pasif koruma konseptini geliştirir. Diğer trafik katılımcılarından kaynaklı tehdit içeren yandan çarpmalar, sensör sistemindeki genişletme sayesinde algılanabilir. Bunun üzerine aktif koltuk elemanları yardımıyla yolcuların pozisyonu değiştirilir. Bu, yaralanma riskini azaltabilir.

  Yalnızca sürüş yardım paketi Plus'ın bir parçası olarak temin edilebilir.

 • PRE-SAFE® sistemi

  PRE-SAFE® sistemi

  PRE-SAFE® sistemi

  Sistem, kritik sürüş durumlarını önceden algılayabilir ve olası bir kaza tehlikesinde yolcuların korunması için önlemleri başlatabilir. Geri çevrilebilir kemer gerdirici ve diğer önlemlerin yanında, artık PRE-SAFE® ses özelliği de bu sistemin fonksiyonları kapsamındadır.

 • DISTRONIC aktif takip yardımcısı

  DISTRONIC aktif takip yardımcısı

  DISTRONIC aktif takip yardımcısı

  DISTRONIC aktif takip yardımcısı, uzun güzergahlarda ve dur-kalklı trafikte sürücünün yükünü hafifletir. Gerekli olduğunda istenen mesafe ve hız, çok fonksiyonlu direksiyon simidi üzerinden basit ve konforlu şekilde ayarlanabilir.