Pebble Beach'te Görücüye Çıkış.

Vision Maybach 6

Vision Mercedes-Maybach 6, klasik ve duygusal tasarım ilkelerini Mercedes-Benz'in duyusal saflık tasarım felsefesini izleyerek yeniden yorumluyor.

Pebble Beach'te Görücüye Çıkış.

Her ağustosta dünya çapından klasik otomobil tutkunları çok özel bir yarışma için Kaliforniya, Pebble Beach'te bir araya geliyor. Muhteşem klasik otomobillerin 2016 yılındaki buluşması, Vision Mercedes-Maybach 6'nın lansmanı için de mükemmel bir yerdi. Aero coupé modellerin ihtişamlı dönemine bir saygı duruşu niteliğinde olan 2+2 koltuklu bu otomobil, geleneği bilinçli biçimde geleceğe taşıdığını gösterdi.

Göz kamaştırıcı bir coupé.

Vision Maybach 6

Göz kamaştırıcı bir coupé.

Daimler AG Baş Tasarım Uzmanı Gorden Wagener, "Vision Mercedes-Maybach 6, çağdaş lüks anlayışında en üst düzeyi temsil ediyor. Hem çekici, hem havalı. Akıllı çekiciliği ve sadeleştirilmiş teknolojik görünümüyle duyusal saflık tasarım felsefemiz ve aerodinamik verimlilik arayışımız mükemmel biçimde bu otomobilde vücut buluyor." diyor.

Klasik estetik ilkeleri.

Mercedes Maybach Vision 6

2016 Paris Otomobil Fuarı’nda geniş bir kitle ile buluşan Mercedes-Maybach Vision 6, 2017’de de İstanbul Autoshow’da önemli bir yenilik olarak sergilenmişti.

Klasik estetik ilkeleri.

Vision Mercedes-Maybach 6 duyusal ve duygusal tasarımı ("çekici") ve akıllı detaylarıyla ("havalı") lüks anlayışında en üst düzeyi temsil ediyor. Sergi otomobilinin klasik estetik oranları - aşırı uzun kaput, alçak tavan çizgisi ve camların geriye doğru konumlanışı - geçmiş aero coupé günlerini anımsatıyor. Ancak bu retro bir tasarım değil, klasik estetik ilkelerin yeniden yorumlanması.

Dış mekân tasarım konsepti.

Vision Maybach 6 Form

Vision Mercedes-Maybach 6'nın arka kısmının uzatılmış, yuvarlak "tekne kuyruğu" formatı, lüks bir yatı andırıyor.

Dış mekân tasarım konsepti.

Organik olarak biçimlenen kanatlar, her iki yanda bulunan ve radyatör ızgarasından arkaya kadar otomobilin üst gövdesini tanımlayan keskin hatları ile bir zıtlık oluşturuyor. Maybach'in kırmızı rengi ile çamurluk davlumbazları üzerinde ve bagaj kapağının merkezinde bulunan krom şeritler arasında da çarpıcı bir kontrast bulunuyor. İncelikli, dikey dikmeleriyle Mercedes-Maybach radyatör ızgarasının yeniden yorumlanmış hali ön kısmı vurguluyor. Vision Mercedes-Maybach 6'nın arka kısmının uzatılmış, yuvarlak "tekne kuyruğu" formatı, lüks bir yatı andırıyor.

Lüks 360° salon biçimdeki iç mekân tasarım konsepti.

Vision Maybach 6 Display
Vision Maybach 6 Interieur

Lüks 360° salon biçimdeki iç mekân tasarım konsepti.

Ön cam şeffaf bir ekran olarak işlev görür: Sürüşle ilgili veriler ve coğrafi bilgiler tüm genişliği boyunca gösterilir ve dış dünyayı ek bilgilerle zenginleştirir. Bu bilgiler yolcular tarafından beden hareketleriyle kumanda edilebilir ve ayarlanabilir. Üst konsol kanadı, kapı süslemesi boyunca devam ederek koltuk kısmı içine kadar girer ve 360°'lik bir salon yaratır.

Oturma yüzeyi yatay bir hat oluşturarak kapıların dikey hattına geçiş yapar ve nihai olarak üst konsol kanadının alt kısmı haline gelir. Kapılarda ve üst konsolda bulunan geleneksel ahşap süslemeler, dijital kumanda ve ekran ara yüzlerinin görünümünü yumuşatır. Ekranların vurguladığı dijital dünyaya kontrast olarak zeminde karaağaç kullanılmıştır; bu da rafine bir yat görünümü yaratır.

 

Tipik spor otomobil performansı.

Vision Maybach 6 Elektroantrieb

Etkileyici boyutlarıyla Vision Mercedes-Maybach 6 (uzunluk/genişlik/yükseklik: 5700/2100/1328 milimetre) Mercedes-Benz'in vizyoner tasarıma sahip sergi otomobilleri serisinin ilk lüks coupé'sidir.

Tipik spor otomobil performansı.

Vision Mercedes-Maybach 6 elektrikli bir otomobil olarak tasarlanmıştır. Kompakt sabit mıknatıslı dört adet eşzamanlı elektrik motoru sayesinde dört tekerlekten çekiş sistemine sahiptir. Çekiş sisteminin çıkış gücü 550 kW'tır (750 PS). Alçak zemin altı akü yaklaşık olarak 80 kWh'lik bir kullanım kapasitesine sahiptir. Bu yalnızca tipik bir spor otomobilin performans özelliklerini (dört saniyenin altında 0 100 km/s arası hızlanma, azami hız 250 km/s'te elektronik kontrollü) sağlamakla kalmaz, aynı zamanda NEDC'e göre 500 km'nin üzerinde bir menzil de sunar (EPA'ya göre 200 milin üzerinde).

Vision 6
Vision 6
Vision 6
Vision 6
Vision 6
Vision 6
Vision 6
Vision Mercedes-Maybach 6
Tekrar oynat