Tekerlek izleri ile 50 sayısını çizen Mercedes-AMG GT aracına bir bakış.

Mercedes AMG'nin 50 yılı.

Performansta yarım asırlık uzmanlık.

Mercedes AMG'nin 50 yılı.

Performansta yarım asırlık uzmanlık.

Yüksek performans, seçkinlik, sürüş keyfi.

Resimde, yarış pistindeki iki AMG Performance aracının etkileyici hızı gösterilmektedir.
Resimde, AMG mitinin orijinal simgesi "Hammer"ın yanında bulunan Mercedes-AMG E63 S 4MATIC+ gösterilmektedir.
Resimde, büyük bir şehrin kenarındaki yolda son sürat giden iki Mercedes AMG Performance Cabriolet gösterilmektedir.

Yüksek performans, seçkinlik, sürüş keyfi.

AMG. Bu üç harf, otomobilin yüksek performansını, seçkinliğini, verimliliğini ve yüksek dinamizme sahip sürüş keyfini dünya çapında temsil eder. Affalterbach şirketi, 2017 yılında 50. yıl dönümünü kutladı. Bu yarım asırlık süre boyunca çok sayıda motor sporu başarısına imza atan ve eşsiz binek otomobiller geliştiren Mercedes-AMG, son derece başarılı spor otomobilleriyle performans markası olarak kendini tekrar tekrar kanıtladı ve geçen her gün kanıtlamaya devam ediyor.

 

"One Man, One Engine."

Affalterbach şirketi, mükemmel motor ustalığını yalnızca geliştirmede değil aynı zamanda motorların manufaktur karakterinde monte edildiği "One Man, One Engine" felsefesini de destekliyor.

"One Man, One Engine."

Affalterbach şirketi, mükemmel motor ustalığını uluslararası arenada temsil etti. Bu yalnızca geliştirmeyi değil aynı zamanda motorların manufaktur karakterinde monte edildiği "One Man, One Engine" felsefesini de destekledi. AMG, 2016 yılında neredeyse 100.000 adet teslim edilen araç ile yüzde 40'tan fazla büyüyerek ve şirket tarihçesinin en büyük model atağını elde ederek jübile yılına rekor değerlerle giriş yaptı.

Dünya çapında bir başarı.

Dünya çapında bir başarı.

“Stratejik portföy geliştirme çalışmalarımızla dünya çapında bir başarı elde ederek heyecan verici bir yılı anıyoruz. 63'lü modeller her zaman olduğu gibi tüm dünyada otomobil tutkularını hayran bırakan ana yapı serilerimizdir. Ayrıca tamamen bizim tarafımızdan geliştirilen AMG GT yapı serisi artık büyük ürün yelpazesine sahip bir aile olarak karşımıza çıkıyor. Böylelikle spor otomobil markası olarak yetkinliğimizi kanıtlıyoruz. Aynı zamanda geniş portföyümüz daha fazla sürdürülebilir büyüme için bir çıkış pozisyonu sunuyor.”

Resimde, bir yarış pistinde yan yana duran modern dört karakteristik AMG Performance aracı gösterilmektedir.

"AMG'nin başarı hikayesini hem kutlamak hem de otomobil tarihinin en heyecan verici zamanlarında geleceğin performansını tasarlamak bizim elimizde."

Tobias Moers, Mercedes‑AMG GmbH Yönetim Kurulu Başkanı.

Resimde, sarı seramik yüksek performanslı kompozit fren tertibatına sahip Mercedes AMG GT3'ün tekerleği gösterilmektedir.
Resimde, Mercedes-AMG GT3'ün çarpıcı ön kısmı gösterilmektedir.

Mükemmel 2016 müşteri sporları sezonu.

Mükemmel 2016 müşteri sporları sezonu.

Uluslararası müşteri ve performans ekipleri, 2016 yılında yeni Mercedes AMG GT3 ile toplam 18 şampiyonluk ve sıralamada 32 derece alarak mükemmel bir sezonu kutladılar. Sezon başlangıcını GT3 yarış otomobili gerçekleştirdi. GT3 yarış otomobili, mayıs ayının sonunda gerçekleştirilen, Nürburgring'deki 24 saatlik yarışta AMG müşteri sporları programının oluşturulmasından bu yana en büyük başarısını elde etti: Motor sporları tarihinde şimdiye kadar yazılmayan şampiyonluk, birinci başlangıç pozisyonu, en hızlı yarış turu ve ayrıca ikinci, üçüncü, dördüncü ve altıncı sıra.

Performans markasının kilometre taşları.

Resimde, azami hızla Spa-Francorchamps'i fetheden birkaç Mercedes AMG Performance aracı gösterilmektedir.

Performans markasının kilometre taşları.

Hans Werner Aufrecht ve Erhard Melcher tarafından kurulmuş olan şirket 50 yıldan beri performans tutkunu insanların hayallerini gerçekleştiriyor. "Yarış motorlarını geliştirmek ve inşa etmek için deneyler yapan mühendisler bürosu" olarak ilk atölyelerini 1967 yılında eski bir değirmende kurdular. 1971 yılında "Aufrecht ve Melcher, Großaspach" anlamına gelen AMG 300 SEL 6.8 AMG, Circuit de Spa-Francorchamps'daki 24 saatlik yarışta sınıfındaki ilk başarıyı şaşırtıcı bir şekilde elde etti ve genel sınıflandırmada ikinci sıraya yerleşti.

Resimde, başka bir AMG Performance aracının yanından geçen ve böylelikle şampiyonluğu elden eden AMG 300 SL gösterilmektedir.
Resimde, yarış pistinde son sürat yan yana giden iki Mercedes AMG Performance aracı gösterilmektedir.
Resimde, iki karakteristik AMG Performance aracı son sürat giderken gösterilmektedir.

Mercedes-Benz ile iş birliği ise 1990 yılında başladı. C 36 AMG modeli ile Daimler-Benz ile birlikte tasarlanan ve iş birliğine dayanan ilk araç 1993 yılında piyasaya sürüldü. 2005 yılında Mercedes-AMG, Mercedes-Benz Group AG'nin yüzde yüz bağlı şirketi haline geldi ve 2009 yılında Mercedes-Benz SLS AMG ile tamamen Mercedes-AMG tarafından tasarlanan ilk aracı sundu. AMG, SLS AMG GT3 ile 2011 yılında yarış sporlarına yelken açtı. 2014 yılında Mercedes-AMG GT, 2015 yılında ise 43'lük modeller piyasaya sürüldü.