Gücünü İlham Veren Kadınlardan Alıyor.

She's Mercedes
Tekrar oynat

Gücünü İlham Veren Kadınlardan Alıyor.

Eğitim, kültür & sanat, müzik, spor ve girişimcilik gibi farklı alanlardaki sponsorluk ve sosyal sorumluluk projeleri ile insanların hayatına ışık tutmayı hedefleyen Mercedes-Benz, She’s Mercedes platformu ile gücünü ilham veren kadınlardan alan bir projeye imza atıyor.

2015’ten bu yana, 70’den fazla ülkede aktif olan She’s Mercedes, iz bırakan hikayelerden yola çıkarak hayalleri olan kadınlarla bunları gerçeğe dönüştürmüş olanları bir araya getiren bir ilham platformudur. En iyiyi hedefleyen kadınların birbirlerine cesaret ve güç vermesini amaçlayan bu platform, sadece bir sosyal topluluk olmaktan ziyade ortak bakış açısından doğan bir anlayış biçimidir. Başarılı iş kadını ve oyuncu Gwyneth Paltrow, Lucy Liu, Patti Smith ve Olivia Newton-John platformun çok değerli misafirlerinden yalnızca bazıları.

Kuruluşundan itibaren Mercedes-Benz’in başarı hikayesinde kadınların her zaman önemli rolü olmuştur. Mercedes marka ismini, ilk Daimler otomobilinin siparişini veren Emil Jelinek’in kızı “Mercedes Jelinek”ten almıştır. Böylece, “Zarafet” anlamına gelen İspanyolca bir isim olan Mercédés, 1900’lerin başında Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG) şirketinin yeni markasının da adı olmuştur. 

Mercedes markasının sadece isminin belirlenmesinde değil, bugünlere gelebilmesinde de özellikle bir kadının rolü çok büyüktür; Bertha Benz. 1886 yılında otomobili icat eden Carl Benz’in eşi Bertha Benz, otomobil ile tarihteki ilk uzun mesafe yolculuğunu gerçekleştiren kişidir. Bertha Benz güçlü bir kadın ve ölümsüz bir rol model olarak hem bir öncü hem de Mercedes-Benz’in ilk test sürücüsü olmuştur. Bertha Benz, eşinin icat ettiği otomobile halkın dikkatini çekmek için 106 km uzaklıktaki Pforzheim’e uzun soluklu bir yolculuk yapma kararı almıştır. Bu cesur davranışı onu bugün yaşamın her alanındaki öncüler için en iyi rol modellerden biri yapmıştır.