Hakkımızda

Mercedes Benz Otomotiv Ticaret ve Hizmetler A.Ş.

Mercedes-Benz Markasının Türkiye’deki Geçmişi:

Mercedes-Benz Markasının Türkiye’deki Geçmişi:

1967 yılında Daimler-Benz AG’nin ortaklığı ile Otomarsan unvanıyla İstanbul Davutpaşa’da kurulmuştur. Otomarsan’ın ticari unvanı, Türkiye ve ihracat yaptığı ülkelerde gördüğü itibar ve kabul neticesinde 1990 yılında Mercedes-Benz Türk A.Ş. olarak değişmiştir.

 

Mercedes-Benz Türk A.Ş., 02.01.2020 tarihine kadar Mercedes-Benz marka hafif ticari araçların ve Mercedes-Benz Group AG çatısı altındaki tüm otomobil markalarının ithalatını ve satışını da gerçekleştirmiştir. Mercedes-Benz Türk A.Ş., 02.01.2020 itibarıyla Kamyon ve Otobüs gruplarından sorumlu olarak Mercedes-Benz Group AG çatısı altında ayrı bir tüzel kişilik olan “Daimler Truck AG” şirketi altında faaliyetlerine devam etmektedir.

 

Mercedes Benz Otomotiv Ticaret ve Hizmetler A.Ş

Mercedes Benz Otomotiv Ticaret ve Hizmetler A.Ş

02.01.2020 itibarıyla Türk Ticaret Kanunu kısmi bölünme sonucu Mercedes-Benz marka hafif ticari araç ve Mercedes-Benz Group AG çatısı altındaki tüm otomobil markalarının ithalat ve satışından sorumlu olarak faaliyetlerine başlamıştır.

 

1967’den 2020 yılına kadar Mercedes-Benz Türk A.Ş. bünyesinde gerçekleşen hafif ticari araçlar ve otomobil markalarının satış ve ithalat faaliyetleri, Mercedes-Benz Group AG’nin tüm dünyada başlattığı yeni yapılandırma süreci ile paralel olarak 09.04.2019 tarihinde kurulmuş olan Mercedes Benz Otomotiv Ticaret ve Hizmetler A.Ş.’ne devredilmiştir.

 

Bu yeni yapılandırma stratejisi kapsamında Otomobil ve Hafif Ticari Araçlar ile Kamyon ve Otobüs ürün gruplarının faaliyetlerine iki ayrı şirket yapısı altında devam etme kararı alınmıştır. Mercedes Benz Otomotiv Ticaret ve Hizmetler A.Ş. 02.01.2020 itibarıyla faaliyete geçmiş ve Mercedes-Benz marka hafif ticari araç ve Mercedes-Benz Group AG çatısı altındaki tüm otomobil markalarının ithalat, satış ve pazarlama faaliyetlerini yürütmeye başlamıştır.

 

Mercedes-Benz Group AG’nin 2013 yılında küresel IT stratejisi kapsamında Türkiye’yi bilgi teknolojileri üslerinden biri olarak konumlandırmasıyla İstanbul’da faaliyetlerine başlayan Küresel IT Çözümleri Merkezi (Solution Delivery Center Turkey) de 02.01.2020 itibarıyla Mercedes Benz Otomotiv Ticaret ve Hizmetler A.Ş. bünyesinde faaliyetlerini sürdürmeye başlamıştır. Küresel IT Çözümleri Merkezi bugün tüm dünyada 40’tan fazla ülkeye 7/24 IT hizmeti vermektedir.

 

Mercedes Benz Otomotiv Ticaret ve Hizmetler A.Ş, bugün 450 personeli istihdam etmektedir. Bunun yanı sıra ülke çapındaki bayi ve satış sonrası hizmetler ağında 4000’i aşkın kişi çalışmaktadır.

Değerlerimiz

Değerlerimiz

Tutku, Saygı, Dürüstlük, Disiplin ve Mükemmellik günlük işlerimizin ve iş ilişkilerimizin temelidir. Mercedes-Benz'de bulunan herkes, saygılı çalışma ortamımıza ve başarılarımıza katkıda bulunur.

 

Kurumsal Bilgi


Kalite Yönetimi Politikalarımız   

Kalite yönetimi politikalarımız hakkında buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Kurumsal Bilgi


Kalite Yönetimi Politikalarımız   

Kalite yönetimi politikalarımız hakkında buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

 Kalite Yönetimi

Kalite Yönetimi