Lokasyonlarımız

Lokasyonlarımız

 • Genel Merkez

  Kuruluşundan bu yana Davutpaşa tesislerinde olan Mercedes-Benz Türk Genel Müdürlüğü, Ağustos 2007 sonunda İstanbul/Esenyurt’ta yer alan yeni binasına taşınmıştır. 

  Saydamlık, işlevsellik, yalın çizgiler, ışık ve doğa ile uyum, beş kat üzerinde 11.200 m² büro alanına sahip olan bu tesisin mimari tarzını belirleyen ögelerdir.

 • Pazarlama Merkezi

  Mercedes-Benz Türk, ürettiği ve ithal ettiği araçlar satış öncesinde ihtiyaca, talebe ve kullanım özelliklerine göre verdiği danışmanlığı, satış sonrasında sağladığı eşsiz servis ve yedek parça hizmetiyle bütünleştirir.

  Şirket, yurtiçinde sattığı araçların ekonomik ve verimli kullanımını sağlamak için teorik ve pratik eğitim, garanti ve tamir-bakım hizmetleri verir. Bu hizmetler yurtdışı satışları için de geçerlidir. Mercedes-Benz markasının dünya çapında mevcut servisleri, Mercedes-Benz Türk'ün ihraç ettiği tüm araçların hizmetindedir.

  Mercedes-Benz Türk’ün tüm bu pazarlama, satış ve satış sonrası hizmetleri Pazarlama Merkezi’nden verilmektedir. Satış birimleri, araç teslim holleri, modern bir teknik eğitim merkezi, satış sonrası hizmetler bölümü ve eğitim atölyelerinin yanı sıra 28.000 m²’lik bir alanı kapsayan yedek parça deposu, toplam 52.000 m² kapalı alana sahip Pazarlama Merkezi’nin odak noktalarını oluşturmaktadır.

 • Hoşdere Otobüs Fabrikası

  1995 yılında hizmete giren ve 2005 yılında ikinci yatırım aşaması tamamlanan Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası halen dünyanın en modern otobüs fabrikalarından biridir.

  Araç kalitesi açısından büyük önem taşıyan ve paslanmaya karşı üstün koruma sağlayan katoforez tesisi (KTL) Türkiye’de otobüs üretiminde bir ilk olma özelliğini taşımaktadır. Hoşdere Fabrikası’nda fabrikanın enerji ihtiyacını karşılayan bir kojenerasyon merkezibulunmaktadır.

  Hoşdere Otobüs Fabrikası, gerek seçilen teknoloji ve sistemler açısından, gerekse alınan özel önlemler ve arıtma tesisleri ile çevre koruma açısından da örnek bir tesistir.

  Şehirlerarası otobüsler Travego, Intouro, Tourismo ve Setra UL business modelleri ile şehir içi otobüsü Conecto Solo ve Conecto Körüklü, Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda üretilmektedir. Tüm uluslararası kalite standartlarına uygun olan bu otobüslerin %80’i başta Batı Avrupa ülkeleri olmak üzere 70’den fazla ülkeye ihraç edilmektedir. Hoşdere Otobüs Fabrikası 360.000 m²'lik bir arazi üzerinde 144.800 m²  kapalı alana sahiptir. Daimler’in “Global IT Çözümleri Merkezi” ve Daimler’in “Global Geliştirme” ağında çok özel konumu olan Mercedes-Benz Türk AR&GE Merkezi, Hoşdere otobüs fabrikası içinde yer almaktadır. Daimler’in IT ağında SAP lojistik sistemleri geliştiren Hoşdere Otobüs Fabrikası içerisinde bulunan Küresel IT Çözümleri Merkezi, SAP sistemlerinin Türkiye, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) bölgelerinde uygulayıcısı rolünü de üstlenmektedir.

 • Aksaray Kamyon Fabrikası

  Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası 30 yılı aşkın süredir İç Anadolu Bölgesi’nde kamyon ve çekici üreterek Türkiye’nin hizmetinesunmaktadır.

  Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası bugün gelinen noktada Daimler AG'nin en önemli kamyon üretim üslerinden biri konumunda bulunmakta ve dünya standartlarında üretim yapmaktadır.

  1986’dan bu yana, Aksaray Kamyon Fabrikası’nda üretilençeşitli tonajlardaki 6 ton ve üzeri kamyonları ile Türkiye kamyon pazarındaliderliğini uzun yıllardır koruyan Mercedes-Benz Türk, 2016 yılında müşteribeklentileri, pazar gereksinimi ve gelişen teknolojiyle birlikte ürün gamını tamamen yenilemiştir.

  Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası’nda en büyük sermayeyi, kalifiye ve yüksek motivasyonlu çalışanlar oluşturmaktadır. Mercedes-Benz Türk, Aksaray Kamyon Fabrikası’nda hem çalışanlarının mesleki alandaki gelişimlerini, hem de meslek eğitimi alan gençlerin yetiştirilerek istihdam edilmelerini desteklemektedir.

  Aksaray Kamyon Fabrikası, 690.000 m2’lik bir arazi üzerinde 140.000 m2 kapalı alana sahiptir. Fabrika bünyesinde modern kaynak robotları ile donatılmış karoser hattı, üretilen araçlarda paslanmaya karşı etkin koruma sağlayan katoforez ve boya tesisi, en güncel cihazlarla donatılmış malzeme ve ölçüm laboratuvarlarını barındıran Kalite Merkezi ile ürün kalitesi güvence altına alınmaktadır. Kamyonların milimetrik montajını mümkün kılan lazer markalama tesisi, enine işleyen şasi bandı, elektrikli sıkıcıların kullanıldığı montaj hakkı ile montajda sıfır hata prensibi ve ergonomik çalışma koşulları sağlanmaktadır. Montajı tamamlanan kamyonlar gerçek yol şartlarında simule edilerek son kez test edilip Müşteri Merkezi’ne teslim edilmektedir.

  Tesiste üretim hollerinin dışında yönetim binası, kalite merkezi, eğitim merkezi, müşteri merkezi, deneme atölyesi, iş geliştirme atölyesi, ambarlar, gümrükleme alanı, atık toplama mahalli, yemekhane ve sosyal alanlar, içerisinde spor tesisi ve kafeteryası da olan bir de iletişim merkezi bulunmaktadır.

  Mercedes-Benz Türk Aksaray Fabrikası, 2001 yılında Orta ve Doğu Avrupa ülkelerine başlayan ihracatını kısa süre sonra Batı Avrupa pazarlarına yönelterek 70’in üzerinde ülkeye kamyon ihraç etmiştir.