SL.

Koleksiyonun "asla yerinde duramayan" parçası.

İçeriğin oluşturulmasından sonra üründe değişiklikler meydana gelmiş olabilir.

Araç konsepti


Araç konsepti.

Tasarımı, teknolojiyi ve performansı nefes kesen bir Roadster'da birleştiren SL'in eşsiz konseptini keşfedin.

Araç konsepti


Araç konsepti.

Tasarımı, teknolojiyi ve performansı nefes kesen bir Roadster'da birleştiren SL'in eşsiz konseptini keşfedin.

Tasarımı, teknolojiyi ve performansı nefes kesen bir Roadster'da birleştiren SL'in eşsiz araç konseptinin sizi alıp götürmesine izin verin.

Sanki başka bir yıldızdan gelen bir görünüm.

Zamansız siluet ve klasik Roadster oranları: En saf ve aynı zamanda en sportif formdaki zarafet. Ve AMG tasarım konsepti ile birlikte ayrıca modern. SL, şimdiye uyarlanan bir ikondur.

Modern yorumlanmış "Panamericana tasarımındaki" dik duran elmas görünümlü radyatör ızgarası, SL'in efsanevi geleneğinden bir hatıradır. Difüzörlü arka kısım ve motor kaputunun üstündeki iki güç kubbesi, altında gizlenen gücün kanıtıdır. SL, kalitesini asla gizlemez.

Sürekli yenilik peşinde.

SL her zaman güçlü bir tahrikin ifadesi olmuştur: Tutku. Mükemmel teknolojilerle mümkün kılınan eşsiz bir sürüş deneyiminin yanı sıra güvenlik ile konforda en yüksek standartlar için.

Bu teknolojiler, bağımsız ve kazasız sürüş fikrinde kendini gösterir. Ve aynı zamanda, beş sürüş programlı DYNAMIC SELECT sürüş karakter seçim fonksiyonu sistemine sahip etkileyici yürüyen aksam teknolojisi ile her durumda mükemmel performans gösteren, günlük kullanıma uygun lüks spor araç konseptinde.

Efsane, gerçek yüzünü gösteriyor.

Altı, sekiz veya on iki silindir, hiç fark etmez; SL üstün gücü ve mükemmel sürüş kültürü ile etkileyicidir. V6 biturbo motor beş saniyeden daha kısa bir sürede 0'dan 100 km/saat'e ulaşır.

Motor kaputunun üstündeki güç kubbelerinin verdiği sözü SL 400 tutuyor; aşırı güç. Bu, uzatılmış motor kaputunun altındaki en üst seviye motor versiyonu çalışmaya başladığında gerçekleşir: 463 kW (630 PS) gücü ve tok V12 sesi ile diğer her şeyi gölgede bırakan özel 6,0 Litre V12 biturbo motor.

Ufuk çizgisini ve göz bebeklerinizi büyütür.

SL, sahip olduğu nitelikleri gizlemez. Katlanabilir Vario tavanı 20 saniyeden kısa bir sürede açmak veya kapatmak için bir tuşa basmak yeterlidir. Ve güneş kendini göstermese bile SL için hiç sorun değildir.

MAGIC SKY CONTROL'lü panoramik Vario tavan, kapalıyken bile açık hava hissini mümkün kılıyor. Her zaman ve her yerde eşsiz bir sürüş deneyimi için. AIRSCARF Ense Isıtma Sistemi baş bölgesi ısıtıcısı ve elektrik arka rüzgar deflektörü sayesinde SL sürücüleri için neredeyse tüm yıl Cabriolet havası yaşanır.

Mercedes-Benz SL 400: karma yakıt tüketimi: 7,7 l/100 km, karma CO2 emisyonları: 175 g/kmYakıt tüketimi ve CO2 emisyonları ile ilgili verilen değerler, öngörülen ölçme yöntemine (§ 2 Nrn. 5, 6, 6a Pkw-EnVKV yönetmeliğinin geçerli olan metnine) göre belirlenmiştir. Bilgiler, münferit bir araç ile ilgili olmayıp, bir teklifin parçası değildir; sadece çeşitli araç tipleri arasında karşılaştırma yapma amacına hizmet ederler. Değerler, tekerleklere/lastiklere göre farklılık göstermektedir.

Araç tasarımı


Araç tasarımı.

Geleneklere bağlı; zamansız silueti, klasik Roadster oranları ve ikonik tasarımı ile yeni Mercedes-Benz SL hayran bırakıyor. Hem içeriden hem dışarıdan.

Araç tasarımı


Araç tasarımı.

Geleneklere bağlı; zamansız silueti, klasik Roadster oranları ve ikonik tasarımı ile yeni Mercedes-Benz SL hayran bırakıyor. Hem içeriden hem dışarıdan.

Daha önce görülmemiş dinamik ve etkileyici oranlar.

Yeni SL'in dikkat çekici eşsiz yüzü, roadster hayranlarının zihinlerindeki en mutlu anıları canlandırır. Kendinizi modern açık hava lüksünü kutlayan ikonik bir tasarımdan alacağınız ilhamlara açın.

Dış mekan tasarım konsepti – Mükemmel vücut dili.

Dış mekan tasarım konsepti – Mükemmel vücut dili.

Yeni ön yüz, incelikli biçimde "Yüzyılın spor otomobilini" hatırlatır. Modern bir "Panamericana tasarımı" yorumuna sahip dikey karo radyatör ızgarası çıtalarının yanlarında, yeni bir tasarıma sahip dinamik ve tümüyle LED olan farlar yer alır.

Olağanüstü bir gündüz ve gece tasarımı ve ancak bir Mercedes'ten bekleyebileceğiniz bir şeyle birlikte: Sofistike ve verimli teknoloji. LED Akıllı Işık Sistemi, son derece düşük enerji tüketimi ve yüksek dayanıklılığıyla ikna edicidir.

Ancak her şeyin ötesinde, çok daha iyi bir görüş kabiliyeti ve daha yüksek bir güvenlik sunar. Virajları alırken, viraj ışıkları yanlara doğru daha yüksek bir aydınlatma sağlayarak geçişlerde güvenliği arttırır. Aktif Işık fonksiyonu virajlarda güvenliği arttırır. Kısa farlar, kırsal yollarda ve otoyollarda mümkün olan en iyi görüş kabiliyeti için hava durumu, ışık ve sürüş koşullarına otomatik olarak uyarlanır.

Uzun far modunda, Otomatik Uzun Far Yardımcısı ışığı, en iyi yol aydınlatmasını sağlarken karşıdan gelen trafiğin gözünü kamaştırmayacak bir biçimde dağıtır. Böylece sürücü her zaman en iyi far menziline sahip olur.

İç mekan tasarım konsepti - Efsane gerçek yüzünü gösteriyor.

İç mekan tasarım konsepti - Efsane gerçek yüzünü gösteriyor.

En istisnai ve sportif türden bir kültür manzarası: Yeni SL'in kokpiti çok güçlü ve eşsiz bir alan hissi, harika bir koltuk konforu ve en seçkin bileşenlerin cömertçe kullanımına sahiptir.

Şık deri, ince biçimde işlenmiş süslemeler ve isteğe bağlı üç renkli ambiyans aydınlatması. Yeni çok fonksiyonlu direksiyon simidi avucunuza mükemmel biçimde oturur, sağ işaret parmağınız "drive" moduna geçerken yeniden tasarlanmış gösterge grubu kendine ait bir performans sınıfına sıçrayışı görüntüler.

Yeni SL, spor otomobil atmosferini ve üst seviyede algılanan değeri asgari düzeyde aralık boyutlarıyla aktarır. Tümüyle köpük destekli kemer hatları ve kol dayanaklarında gizli köpük yastıklar, üst seviyede bir üründen beklenen tüm şartları karşılar. Ferahlığı ve rahat alan hissi yeni SL'e istisnai bir konum kazandırır.

Çok sayıda materyal, renk ve özel designo programından ve şık Exclusive Nappa deriden incelikle işlenmiş alüminyum, ahşap veya karbon-fiber süsleme bileşenlerine kadar seçim yapabilirsiniz. Yeni çok fonksiyonlu direksiyon avcunuza mükemmel biçimde uyum sağlarken direksiyon simidi vites değiştirme kanatçıkları sayesinde tahrik gücünün hakimiyetini parmaklarınızın ucunda tutarsınız.

Roadster hissi


Roadster hissi

Roadster hissi


Roadster hissi

Efsanevi bir spor otomobil geleneği: Yeni SL.

Çarpıcı yeni yüz, roadster hayranlarının zihinlerindeki en mutlu anıları canlandırır. SL – böylesi bir coşku yaratabilen başka bir harf dizisinin bulunması zordur. En yeni süspansiyon teknolojisiyle birlikte günümüze dinamik biçimde taşınmış efsanevi bir spor otomobil geleneği. Yeni SL.

Mercedes-Benz Intelligent Drive (akıllı sürüş)


Mercedes-Benz Intelligent Drive (akıllı sürüş).

Performansı destekleyen konfor ve örnek niteliğinde güvenlik.

Mercedes-Benz Intelligent Drive (akıllı sürüş)


Mercedes-Benz Intelligent Drive (akıllı sürüş).

Performansı destekleyen konfor ve örnek niteliğinde güvenlik.

İster trafiğin yoğun olduğu saatte, ister uzun gece sürüşlerinde, isterse bilmediğiniz yollarda olsun, SL Roadster'ınız tam da stresli durumlarda üzerinizdeki yükü belirgin şekilde hafifletir. Bunun arkasında Mercedes-Benz ile her sürüşü güvenli ve benzersiz kılan bir konsept vardır: Mercedes-Benz Intelligent Drive (akıllı sürüş). Çünkü direksiyonun ardında geçirdiğiniz zaman, sizin zamanınızdır. Rahatlama zamanı. Enerji depolama zamanı. Böylece gideceğiniz yere öncelikle güvenli, ama her zaman rahat bir şekilde gidersiniz.

Ayrıntılarıyla yenilikler. SL'deki Mercedes-Benz Intelligent Drive'ın (akıllı sürüş) öne çıkan özelliklerini keşfedin.

Park etmek ve park yerinden çıkmak artık daha kolay.

PARKTRONIC sistemli park yardımcısı, park yeri aramayı ve boyuna park yerlerine girmeyi ve çıkmayı kolaylaştırır. Sistem, uygun park boşluklarını çok fonksiyonlu ekranda gösterir.

Sürücü aracı geri vitese aldığında ve park etme önerisini kabul ettiğinde, PARKTRONIC sistemli park yardımcısı 10 km/saat'lik bir hıza kadar direksiyon manevralarını neredeyse tek başına yapar. Sürücü bu sırada sadece gaz ve fren pedallarını kumanda eder. Park etme işlemi azami yedi hamlede sonuçlandırılır.

Yüksek standartlar için denetim merkeziniz.

Navigasyon, telefon, müzik, video veya İnternet; kumanda ve gösterge sistemi COMAND müzik, eğlence sistemi ve navigasyon ön hazırlığı sayesinde tüm iletişim ve multimedya araçları emrinizde. Kullanımı kolay ve sezgiseldir.

Gerçekçi topografik harita gösterimi ile sabit diskli navigasyon sistemi en güncel trafik bilgilerini dikkate alır. Uygun bir mobil telefon ile sürüş sırasında özel hedef araması, hava durumu veya İnternet radyosu gibi Mercedes-Benz uygulamalarını ücretsiz kullanmak mümkündür.

Her durumda daha fazlasını görmek.

Çok akıllı ve çok yönlü: LED Intelligent Light System (akıllı ışık sistemi) her ışık koşulunda daha fazla güvenlik ve mümkün olan en iyi görüşü sağlar.

Komple LED farlar hava, ışık ve sürüş koşullarına otomatik olarak uyum sağlar. Bu sistem, karşılıklı akan yollarda, otoyollarda ve virajlarda mükemmel aydınlatma sağlar.

Mesafeyi koruyun; şeridinizde kalın.

Yenilikçi sürüş yardımcısı sistemi, sürücünün öndeki araçla güvenli bir takip mesafesi bırakmasına ve aracı şeridin ortasında tutmasına yardımcı olur.

Özellikle uzun yolculuklarda ve trafik sıkışıklığında yüksek bir rahatlatıcı konfor sunmaktadır. Radar destekli sistem gerektiğinde aracı frenler ve mümkünse ayarlanmış olan istenen hıza tekrar hızlandırır. Bu sayede arkadan çarpma riski azaltılır.

Sürüş keyfinizi seçimlerinizle belirleyin.

DYNAMIC SELECT sürüş karakter seçim fonksiyonu sayesinde konforlu, sportif, çok sportif, verimli veya tamamen kişisel sürüş tutumlarından birini parmak uçlarınızla seçebilirsiniz.

Motor, şanzıman ve direksiyon tertibatı gibi parametreler seçilen sürüş programına göre uyarlanır. Adaptif sönümleme sistemine sahip yürüyen aksam, her tekerleğin sönümleme gücünü devamlı ve kademesiz olarak gerektiği gibi ayarlayabilir.


Teknolojiler ve güvenlik hakkında daha fazla bilgi edinin:

En sportif ve en şık performans için sıra dışı yenilikler: Mercedes-Benz SL Roadster'ın Mercedes-Benz Intelligent Drive (akıllı sürüş) teknolojileri hakkında daha fazla bilgi edinin.


Teknolojiler ve güvenlik hakkında daha fazla bilgi edinin:

En sportif ve en şık performans için sıra dışı yenilikler: Mercedes-Benz SL Roadster'ın Mercedes-Benz Intelligent Drive (akıllı sürüş) teknolojileri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Akıllı teknolojiler


Mercedes-Benz Intelligent Drive (akıllı sürüş); Ayrıntılardaki teknolojiler.

Performansı destekleyen konfor ve örnek niteliğinde güvenlik.

Akıllı teknolojiler


Mercedes-Benz Intelligent Drive (akıllı sürüş); Ayrıntılardaki teknolojiler.

Performansı destekleyen konfor ve örnek niteliğinde güvenlik.

MAGIC VISION CONTROL cam silecekleri

Trafik Levhaları Yardımcısı

Kavşak fonksiyonlu aktif fren yardımcısı

PRE-SAFE® sistemi

DYNAMIC SELECT sürüş karakter seçim fonksiyonu

Geri görüş kamerası

COMAND müzik, eğlence sistemi ve navigasyon ön hazırlığı

Otomatik Uzun Far Yardımcısı Plus

Resimler ve videolar


Mercedes-Benz SL Roadster'ın resimleri ve videoları.

Resimler ve videolar


Mercedes-Benz SL Roadster'ın resimleri ve videoları.