SDC Türkiye Hakkında

SDC Türkiye Hakkında

Tekrar oynat

Solution Delivery Center (SDC Türkiye), Daimler’in küresel IT stratejisi çerçevesinde İstanbul’da, Mercedes-Benz Otomotiv ve Hizmetler A.Ş. çatısı altında kurulmuş olan Küresel IT Çözümleri Merkezi’dir.

Mercedes Benz markasının sahibi olan Daimler AG, 2013 yılı sonunda Türkiye’yi global bilgi teknolojileri üslerinden biri olarak konumlandırmıştır. Bu strateji kapsamında İstanbul’da kurulan SDC Türkiye, Daimler AG’nin bilgi teknolojileri alanındaki ilk global yatırımlarından biri olmuştur.

Başlangıçta Avrupa’daki Daimler birimlerine hizmeti verecek 30 kişilik bir destek birimi olarak kurulan SDC Türkiye, artan müşteri memnuniyeti ve güveni ile birlikte, 2015 yılı sonunda küresel çözüm merkezine dönüşmüştür. Büyük çapta büyüme elde eden organizasyon, bugün yaklaşık 380 kişilik çalışan kadrosuyla hizmet vermektedir.

Organizasyon, SAP sistemlerinin Türkiye, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) bölgelerinde uygulayıcısı rolünü üstlenmenin yanı sıra SAP/NonSAP uygulamalarının tüm dünyaya yaygınlaştırma (rollout) hizmetini de vermektedir. Bu kapsamda Avustralya’dan Tayland’a, Almanya’dan Japonya’ya kadar 40’dan fazla ülkeye başarıyla çözüm üretmektedir.

Kuruluşundan itibaren önemli başarılara imza atan SDC Türkiye, Türkiye’nin genç işgücü potansiyeline yatırım yaparak zengin kariyer fırsatları yaratmaktadır. Önümüzdeki yıllarda yeni istihdamlarla devam etmeyi planlayan SDC Türkiye hızla büyümektedir.